איך לבחור מטפלת סיעודית לטיפול בקשישים?

מאת בריאות פלוס  ·  19 ביוני 2019

בחירה נכונה של מטפלת לקשישים יכולה לשפר את איכות החיים שלהם ושל המשפחה. מבחינה פרקטית, האופן שבו מבצעים טיפול בקשישים גם משפיע על הבריאות ועל התחושה היום יומית שלהם. זו הסיבה בגללה צריך להשקיע בבחירת מטפלת מקצועית ובהשוואה בין האפשרויות שעל הפרק.

בחירת מטפלת לפי חוק הסיעוד

תביעת חוק סיעוד מטעם המוסד לביטוח לאומי רלוונטית עבור אנשים שעברו את גיל פרישה וזקוקים מסיבות שונות לעזרה סיעודית. אם רוצים לבחור מטפלת בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב של המשפחה, כדאי לבדוק את הזכאות לעזרה ולהבחין בין מטפלת ישראלית שמגיעה במסגרת השעות המאושרות על ידי המוסד לביטוח לאומי – לבין עובדת זרה שמספקת טיפול של 24 שעות ביממה.

פגישה לתיאום ציפיות עם מטפלת סיעודית

מטפלת סיעודית בוחרים רק אחרי שעורכים מולה פגישת היכרות. המטרה העיקרית של פגישה מן הסוג הזה היא כמובן להכיר את המטפלת וללמוד על הרקע המקצועי והאישי שלה, כמו גם לתאם מולה ציפיות. ככל שמשקיעים יותר זמן בתיאום ציפיות, כך יורד הסיכון לטיפול לא מקצועי של המטפלת ולוויכוחים סביב תחומי האחריות שלה.

שמירת המעורבות עם איש מקצוע

מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מטעם חברת סיעוד ולהשתמש בניסיון ובידע שיש לו על מנת לבחור מטפלת מקצועית. היתרון במעורבות של איש מקצוע בא לידי ביטוי בכך שהוא מכיר את המטפלות ויש לו ניסיון בכל מה שנוגע להשמה שלהן בביתם של הזכאים, מה גם שנוח יותר לבני המשפחה להתנהל מולו. במילים אחרות, מטפלת שמגיעה דרך חברת השמה ובמעורבות של איש מקצוע עדיפה על פני גיוס מטפלת בצורה עצמאית.

כימיה עם המטופל

לבסוף, מטפלת סיעודית בוחרים לפי הכימיה שיש לה עם המטופל. את הכימיה ניתן לבדוק בעזרת שפת גוף, תנועות ידיים, קשר עין וכן הלאה. יתרה על כך, אינדיקציה לגבי הכימיה אפשר לקבל כבר בפגישת ההיכרות הראשונה בין המטפלת והקשיש וכך בוחנים את האיכות של טיפול בקשישים.

החשיבות של בחירה נכונה של מטפלת סיעודית

כדאי לבני המשפחה להשקיע זמן ומחשבה בבחירת מטפלת. רצוי להתחיל בבדיקת חוק הסיעוד, להמשיך בפגישת היכרות ולא לשכוח לערב אנשי מקצוע.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!