מדוע אוכל ביתי מזין יותר מאוכל מבחוץ

מאת בריאות פלוס  ·  27 בנובמבר 2017

רבים מעוניינים לאמץ אורח חיים בריא, להפחית במשקל, לשמור על תזונה נכונה, אך לא מצליחים לשלב בקצב יומם הגדוש בישול ואוכל תוצרת בית. אינספור מטלות, משימות ומחויבויות ופיתויים מחכים שם בחוץ. המציאות היא שקשה מאוד לשמור על תזונה נכונה ובריאות מבלי לדאוג שהמקרר יכיל אוכל בריא בלבד או שהמזון אותו תארזו עמכם למשרד, יהיה המשובח והאיכותי ביותר וימנע מבעדכם לצרוך פאסט פוד.

לפניכם מספר יתרונות בולטים שיש לאוכל ביתי וכיצד ניתן ליהנות כשאוכלים אוכל ביתי גם בלו"ז עמוס.

טריות ללא תחרות

מוצרי מזון טריים שומרים על ויטמינים ומינרלים ועל טעמים מודגשים. אוכל ביתי מבוסס על חומרי גלם טריים כמו ירקות, פירות, עשבי תיבול, קטניות, בשרים וכדומה – הכל בושל, נאפה או אודה זמן קצר לפני מועד האכילה. מכאן גם ההנאה הגדולה והיתרונות הבריאותיים המשמעותיים שטמונים באוכל בטריות מקסימלית. אוכל ביתי טרי עומד בניגוד למזון תעשייתי הכולל חומרים משמרים וחומרי צבע ומאכל שנוספו לאכול על מנת לשפר את הטעם, הריח ואת העמידות שלו בתנאים שונים. באוכל ביתי אין צורך בתוספים מלאכותיים. המזון מוגש רענן ובמתכונת הקרובה ביותר למקור.

תזונה תחת בקרה

אוכל ביתי בניגוד לאוכל המוצע במקומות הסעדה שונים הוא אוכל שאנו יודעים מהיכן הגיע והיכן נרכש. לכן יש לנו ביטחון בנוגע לכשרות שלו, טריותו (כולל תוקף המצוין על גבי מוצרים שונים) וכדומה. בנוסף, תהליך הכנתו נעשה תחת בקרה ושליטה, כאשר ברור לנו איזה חומרים היו מעורבים בתהליך מחומרי הגלם דרך התבלינים ועד הרטבים. אנחנו יכולים לבחון את האיכות שלנו ולהכין אותו בדרך שתהיה בריאה יותר. למשל, להעדיף אורז חום על פני אורז לבן, להחליף חמאה בשמן זית, לאדות ירקות במקום לטגן וליצור מנות בסגנון שלנו ועל פי קריטריונים שקבענו שצריכים להיות על אוכל בריאותי. במסעדות לא תמיד יש לנו אפשרות לבחור מנות במיוחד בתפריטים מצומצמים לא מבחינת תהליכי בישול ולא מבחינת גודל מנה וכמויות, ותחליפים כמו למשל לחם ללא גלוטן ואפילו חלב סויה עולים לרוב יותר כסף ומיקרים את המנה.

אוכל בתנאים נאותים

אפילו אם לא אכלנו את המנה שבושלה מיד אחרי שהסתיים תהליך הכנתה, הרי שאנו אחראים על שמירת המזון בתנאים נאותים תחת השגחתנו המלאה. למשל, העברה למכלים אטומים, קירור בטמפרטורה ששומרת על טריות המזון, חימום חד פעמי של המזון בתנור במקום במיקרוגל וכדומה. כאשר סועדים בחוץ אין באמת דרך לדעת מתי האוכל בושל, באיזה תהליך הכנה ואיזה תהליכי שימור ושדרוג הוא עבר כמו גם כמה זמן עבר עד שהוגש לשולחן. בזמן שחלף מרגע שבושל ועד הוגש, רוב הסיכויים שהוא איבד מהערך התזונתי שלו על אחת כמה וכמה אם לא נשמר בתנאים האופטימליים.

מינון שווה המון

בתהליך של דיאטה ותזונה בריאה, חשוב להיצמד לכמויות. כלומר, לא לאכול מה שלא בריא או מה שמשמין. כאשר מבשלים אוכל בבית או אוכלים אוכל ביתי אפילו שמישהו אחר הכין, שמוגש במגשית שתוכננה מראש, אוכלים רק מה שיש בצלחת ולא מחפשים מה עוד להזמין כפי שקורה במסעדה. בעת אכילה בחוץ נחשפים ליותר מנות, ליותר פיתויים במיוחד אם יש מבצע אטרקטיבי על קינוח או שתייה ממותקת במסגרת העסקית שגורמת לנו לצרוך יותר מזון ולא בהכרח מזון בריא.

ניתן ליהנות מאוכל ביתי בסטנדרטים גבוהים של איכות וממנות שנבחרו מראש באמצעות הזמנת משלוחי אוכל ביתי המגיעים עד אליכם, לסביבת המגורים או למשרד. בחרו חברה המתמקדת בהכנת אוכל בריא תוך כדי הקפדה על חומרי גלם, טריות ומגוון מנות כך שתוכלו לחסוך זמן על הכנה אך לא על אכילה נכונה ובריאה.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!