8 שיטות מדעיות להיות יותר שמח

מאת בריאות פלוס  ·  2 בינואר 2017

זה לא פשוט להפוך להיות שמח בין רגע. זה לא מסוג הדברים שאתם פשוט מחליטים לעשות ואז זה קורה. כדי להיות יותר שמח צריך לעשות דברים שונים שנקבעים על פי המוח שלכם. יש מישהו שיהיה שמח יותר כשהוא שומע את המוזיקה המתאימה ויש מישהו שדווקא ריצה תשפר לו את מצב הרוח. החלטנו הפעם לכתוב לכם על דברים שעל פי המדע – ישפרו לכם את מצב הרוח ויעשו אתכם שמחים יותר.

איך להיות יותר שמח – על פי המדע

קלפו קלמנטינה – למרות שריח של קלמנטינה גורם לנו לשנוא את הקלמנטינות או את האיש שמקלף אותן באותו הרגע, על פי מחקר אחד הריח הזה דווקא גורם לשמחה ולתחושות חיוביות. הריח שגורם לנו להיות שמחים יכול להיווצר בדרכים שונות, אולי כל אחד צריך למצוא את הריח המתאים לו, אך על פי מחקרים גם ריח של נר ריחני בניחוח וניל עושה אפקט דומה.

הלכו בצורה שמחה – הגוף שלנו משדר דברים למוח ולא רק הפוך. אם תקומו, תעמדו זקוף ותרימו את הראש, תוך זמן קצר המוח שלכם יבין שכנראה אין לו סיבה להיות עצוב או מדוכדך והוא יתחיל לעשות את הפעולות הכימיות הנדרשות כדי שתהיו יותר שמחים.

השתמשו במסך ירוק בטלפון – צבע ירוק, כזה שהאתר שלנו מעוצב בו הוא צבע שגורם לתחושה טובה, לשמחה ולשלווה. אם תראו אותו יותר, תרגישו יותר טוב. על פי המדע כמובן.

בלו עם חיית המחמד שלכם – לא באמת צריך מחקרים שיוכיחו שזמן איכות עם חיות המחמד שלכם משפרים את מצב הרוח. מה גם שלא תעשו את עצמכם שמחים, אלא גם אותם. תראו איזה חמודים הם.

כלב

צאו החוצה – לפעמים צריכים לעצור ולהעריך את הדברים היפים והפשוטים בחיים. צאו החוצה והרגישו את הרוח על פניכם ואת חום השמש על גופכם. עצרו לרגע להעריך את הדברים הטובים האלו וכבר תרגישו יותר טוב

חשבו מהר – מחקרים מוכיחים שחשיבה מהירה לשניה אחת עושה אתכם יותר שמחים. אולי זה בגלל שאנחנו פשוט שוכחים לרגע מצרות החיים כשאנחנו חושבים מהר ומדויק. אז מהר, מי הם 3 האנשים שאתם הכי אוהבים בחיים? מה המתנה הכי טובה שקיבלתם?

עשו או אמרו משהו טוב למישהו אחר – נתחיל בזה שתמיד תגידו תודה לאנשים ותמיד תחייכו אליהם. אם תראו מישהו שזקוק לעזרה, הציעו את עזרתכם. לא רק שתרגישו יותר טוב עם עצמכם, אלא גם הוא ירגיש יותר טוב.

האזינו למוזיקה המתאימה – מוזיקה עושה הרבה דברים לגוף ולנשמה ואחד מהם מהדברים האלו זה לגרום לנו להיות שמחים. השיר שנבחר להיות השיר הטוב ביותר להרגשה טובה הוא Don't Stop Me Now של להקת קווין, אך אם אתם אוהבים שירים אחרים מכל ז'אנר אחר, מזרחית, היפ הופ, אלקטרוני וכל דבר אחר והוא עושה לכם טובה – בכיף.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!