7 סימנים המעידים על נזק בכליות

נזק בכליות
מאת בריאות פלוס  ·  15 בינואר 2017

הכליות שלנו הם איברים חשובים ביותר. הם חיוניות לסינון הדם ושומרות על כך שהגוף שלנו יהיה יציב. הן משפיעות עלינו בכל כך הרבה רבדים, ולכן כשהכליות נפגעות, מתחילים להרגיש את זה בכל מיני דרכים. הנה כמה מהדרכים שיכולות להעיד על בעיות בכליות.

כאבי גב עליון

אם יש לך נזק בכליות, יש סיכוי גבוה שתרגיש כאבים בגב העליון. כאבים אלו יכולים להיות מלווים בשינויים בשתן או בחום, אך בכל מקרה בו אתה מרגיש כאבים חזקים מאוד מהסוג הזה, כדאי לכם להיבדק. כאבים כאלו יכולים להיות מאבנים בכליות או מזיהום.

פריחה בעור

פעמים רבות, נזק בכליות יבוא לידי ביטוי באמצעות פריחה מגרדת על העור. כשהכליות נכשלות בסינון של הדם, חומרי הפסולת בדם יתפזרו לכם בגוף ויגרמו לכם לפריחה זו. אם הפריחה שיש לכם אכן קשורה לבעיות בכליות, שום משחה או קרם לא יעזרו לכם.

נפיחות

כשהכליות לא מתפקדות כראוי, הן לא מצליחות לסנן את היטב את הנוזלים שבגוף שלכם והנוזלים האלו יתבצרו בתוך חלקים שונים בגוף שלכם כדוגמת הפנים, הידיים והרגליים.

עייפות

הכליות שלכן עושות מגוון רחב של פעולות כשהן מתפקדות טוב, אך כשהן לא, אתם עלולים לגלות שאתם הופכים להיות הרבה יותר עייפים, זאת כתוצאה מהורמון אריתרופויאטין שלא מוזרם מספיק לדם שלכם. העייפות לא תבוא לידי ביטוי גם במוח וגם בשרירים שלכם. חולשה כזאת היא נורה אדומה ומצריכה רופא.

קוצר נשימה

כשהכליות פגומות ייתכן מאוד ותרגישו קוצר נשימה. זאת כתוצאה מהצטברות של נוזלים בכליות או חוסר יכולת של הכליות לסנן פסולת ולכן הפסולת נותרה שם.

שינויים בשתן

אחד הסימנים המוקדמים ביותר והברורים ביותר לבעיות בכליות הוא שינוי בשתן. דוגמאות לשינוים כאלו הן שתן עם יותר קצף, מתן שתן לעתים תכופות יותר או שתן בצבעים כהים יותר.

טעם מתכתי בפה

סימן נוסף לכשל בכליות הוא טעם מתכתי בפה. לפעמים לא תצליחו לשים את האצבע ולהבין שמדובר בטעם מתכתי בפה, אבל תרגישו חוסר תיאבון או שינויים בטעם שלכם. זאת כתוצאה מפסולת שהצטברה בדם שלכם.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!