4 שיטות מדעיות שיתנו לכם מוטיבציה לעשות כושר

מאת בריאות פלוס  ·  3 בינואר 2017

אתם יכולים לקרוא לזה עצלנות, אתם יכולים לקרוא לזה חוסר מוטיבציה או סתם ייאוש והיכנעות ללחץ, אבל זה קורה לכולנו. קשה לעמוד במטרות שלנו, בין אם המטרה היא לרדת במשקל או להעלות את המסת שריר. עם זאת, אל תאבדו תקווה, אנחנו ננסה לעזור לכם באמצעות 4 שיטות מדעיות שיתנו לכם מוטיבציה להתעמל ולהמשיך במה שאתם עושים.

פנקו את עצמכם

מגיע לכם פרס על ההשקעה שלכם. נכון שיש כאלו שיעדיפו את הפרס הסופי כמו משקל נמוך או גוף חטוב, אך גם פרסים קטנים מדי פעם יכולים לעזור לכם להמשך הדרך. למשל, קחו יוזמה והחליטו שלאחר כל ריצה של 40 דקות שתעשו תזכו לראות פרק של הסדרה האהובה עליכם. בסופו של דבר, מתוך הרגל, המוח שלכם יקבל מוטיבציה לצאת לריצה כי הוא ידע שאחר כך מגיע החלק של הפרס שבא באופן טבעי ויתן לכם הנאה נוספת.

חתמו על הסכם החתייבות

אנחנו יכולים להבטיח לעצמנו כמה שאנחנו רוצים, אבל בסופו של דבר לא כולם שמורים על המילה שלהם, גם כשזה בינם לבין עצמם. הכינו חוזה בכתב או הודיעו על ההחלטה שלכם להתמיד לפני החברים. יהיה יותר מביך לשבור את המילה כשחברים שלכם ישימו לב שלא עמדתם בה. אם אתם רוצים להפוך את זה למעניין יותר, גרמו לעצמכם לשלם כסף כמעין עונש על אי עמידה בחוזה, אבל לא משהו כמו כסף לחברים שרק יחכו שתיכשל כדי לקבל אותו, אלא תרמו את הכסף או משהו…

חשבו חיובי

כשאני קם בבוקר ויוצא לריצה, אני לא חושב על כמה אני עייף או כמה אין לי כח לצאת מהבית במזג האוויר הזה. אני חושב על כמה אהנה מלראות את הפנים של האנשים בבוקר, על איך ארגיש טוב כשאיה אחרי ריצה ויהיה לי כיף יותר בעבודה לאחר מכן. חשיבה חיובית באמת עובדת, זה לא סתם טריק שמדברים עליו, אלא זה מוכח מדעית. תחשבו טוב והמוח שלכם ינתב את החשיבה הזאת לתועלתכם.

קבלו תשלום

מחקרים הוכיחו שאנשים שמשלמים להם כדי להתעמל – יתעמלו עם יותר מוטיבציה. עד כאן זה נשמע הגיוני, אבל איך זה עוזר לי? ובכן, היום גיליתי את אפליקציית Pact שבה אנשים משלמים לאנשים אחרים כדי להעמל, לא בגלל שהם אנשים טובים, אלא בגלל שהם פשוט לא עומדים בהתחייבות שלהם להתעמל. התעמלת? זכית, לא התעלמת? הפסדת. סוג של הימור משתלם, אבל אם אתה עם מספיק מוטיבציה, אתה יכול להרוויח אחלה כסף ככה.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!