תוך כמה זמן עוברת הרדמה של רופא שיניים?

מאת בריאות פלוס  ·  15 בדצמבר 2019

אנשים רבים נרתעים מהביקור אצל רופא השיניים עקב הכאבים, ההרדמה והשלכותיה. הרופאים המומחים מבצעים את מלאכת ההרדמה ברגישות רבה כדי לא להכאיב ללקוח.

טיפול שיניים כמו טיפול שורש ללא הרדמה הוא בעייתי כיוון שמדובר בכאב אשר קשה לשאת וכשמדובר בטיפול אשר אורך פרק זמן ארוך, זה בעייתי.

תוך כמה זמן עוברת הרדמה של רופא שיניים

כאשר רופא שיניים בחולון מבצע הרדמה מקומית, חומרי האלחוש המקומי הם הפתרון הנכון ביותר כדי להקל על הכאב בעת טיפול השיניים.

מרגע ביצוע ההרדמה ועד מועד התפוגה שלה חולפים בין שלש לארבע שעות. בפרק זמן זה הלקוח יכול לשתות שתיה קרה או חמה ללא הגבלה אך חל איסור על אכילה כיוון שהמקום רדום וקיים חשש שתוך כדי האכילה הפציינט יגרום לנזק לרקמות שלו כיוון שהוא לא חש אזור זה כלל.

אם הלקוח חש שההרדמה עדיין תקפה לאחר חמש שעות, מדובר במקרה חריג ולכן מומלץ לשוחח טלפונית עם רופא שיניים בחולון או לחילופין להגיע למרפאה פעם נוספת.

חומר אלחוש חדשני

בשנים האחרונות הוחל בשימוש במרפאת השיניים בחומר אלחוש מקומי חדשני UBISTESIN ( Articaine hydrochloride 4% with epinephrine 1:100,000 ) . אשר מהווה פריצת דרך בטיפולי אלחוש.

מדובר בחומר ייחודי אשר מתפרק באופן מהיר ברקמות ובדם. היתרון שלו הוא העובדה שמחצית מחיי הפעילות של החומר, שהוא הזמן שבו הוא מתפרק הוא כעשרים דקות לעומת פרק זמן של שעה וחצי עד שעתיים באל חוש הקודם.

כאשר רופא שיניים בחולון מבצע טיפול שיניים ארוך אשר נמשך כמה שעות, הוא מזריק כמה וכמה זריקות לאורך הטיפול כדי שהמקום יהיה רדום. לכן כאשר משתמשים בחומר המתפרק מהר זהו יתרון משמעותי כיוון שהחומר אינו מצטבר בגוף. בנוסף לכך לאור העובדה שההתפרקות היא מהירה, חומר זה הוא בעל הסיכון הנמוך ביותר ליצור מצב בו הלקוח נחשף לרמה גבוהה של חומר רעיל או של חומר העלול להזיק לו.

הרדמה מקומית

אופציה נוספת היא שימוש באלחוש מקומי ללא אדרנלין המותאם לפציינטים אשר הם בעלי רגישות לאדרנלין כמו Mepivacaine. זהו חומר אשר מבצע את הרדמת המקום תוך פרק זמן קצר יחסית אך גם ההשפעה שלו היא קצרה ואורכת כעשרים דקות בלבד. זאת לאור העובדה שלא קיים אדרנלין אשר מכווץ את כלי הדם ויוצר השפעה ארוכה יותר של חומר ההרדמה המקומי.

הרדמה מקומית תוך שימוש בגז צחוק

כאשר משתמשים בגז צחוק במיוחד אם מדובר בשיני חלב, הלסת נרדמת תוך שניות ותוקפה מתפוגג לאחר שעה ועד כארבע שעות במקסימום.

אם מדובר בטיפול עמוק וארוך, מוסיפים במהלך הטיפול חומר נוסף באמצעות זריקות נוספות כדי שאפשר יהיה להמשיך בטיפול ולסיים אותו כהלכה.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!