שמן עץ התה – שימושים ויתרונות בריאותיים

מאת בריאות פלוס  ·  26 באוגוסט 2018

שמן עץ התה נחשב לאחד השמנים המבוקשים ביותר בתחום הטיפוח והבריאות של עור הגוף והפנים. יש לו יתרונות רבים ושימושים רבים במגוון תחומים ובמאמר זה נסביר לכם כיצד שימוש בשמן עץ התה יכול לעזור לכם, וכיצד להשתמש בו כראוי.

שימושים בריאותיים לשמן עץ התה

שמן עץ התה לעור הפנים ולאקנה – אנשים רבים, במיוחד נערים, סובלים מאקנה. האקנה מאוד לא נעימה למראה והיא גם מגרדת ואף מכאיבה רבות. שמן עץ התה מצטיין בתחום זה – הוא יפחית את האדמומיות, הגירוד והנפיחות תוך זמן קצר באמצעות שימוש נכון. יש להשתמש בשמן עץ התה לאחר שניקיתם את האזור לפני כן ואין להשתמש ביותר מדי אלא מספיק 1-2 טיפות כדי להרגיע אזור שלם. מומלץ לטפוח קלות על האיזור ולא למרוח כדי לתת לו להיספג. מומלץ להשתמש בלילה.

בנוסף לכך, כתבנו מאמר על שימוש בשמן עץ התה לסרח עור.

שמן עץ התה לקשקשים בשיער –  מחקרים מראים ששמן עץ התה יכול להועיל במקרים של קשקשים. המחקר חילק את הנבדקים ל-2 קבצות שחצי השתמשו בשמן עץ התה והחצי השני לא. לאחר תקופת הבדיקה, התגלה שלמעלה מחצי מהמשתתפים בקבוצה שהשתמשו בשמן החלו להראות שיפור משמעותי בכמות הקשקשים שעל ראשם בעוד שקבוצה השניה היו אנשים בודדים שהראו שיפור. ניתן לערבב טיפות של שמן עץ התה יחד עם שמפו כלשהו שאתם משתמשים או לקנות שמפו מיוחד המכיל כבר את החומר.

שמן עץ התה לחיטוי – 30-25 טיפות של שמן עץ התה, 9 טיפות של שמן לבנדר ו-16 כפות ג'ל אלוורה יכולים להפוך במהרה לג'ל מחטא במידה ואין כזה בנמצא. הג'ל הזה יכול לשמש כחומר מחטא למשך כחודש ולאחר מכן הוא לא יחזיק מעמד, אך זה עדיין שימושי מאוד לאנשים שזקוקים לו.

שימושים נוספים לשמן עץ התה

שמן עץ התה לדחיית חרקים ונמלים בפרט – אם יש לכם נמלים בבית ואתם לא רוצים להשתמש בחומרים רעילים שנמכרים בחנות, חפשו את מקור הכניסה של הנמלים ופזרו שם מספר טיפות של שמן עץ התה. ניתן למעול את שמן עץ התה במים לפני כן כדי להגדיל את הכמות ולהפחית את השימוש בשמן.

שמן עץ התה לניקוי כביסה – כמה טיפות של שמן עץ התה לפני הפעלת מכונת הכביסה יכולות לדאוג לכך שהבגדים שלכם יהיו נקיים יותר גם עבור כתמים קשים ובנוסף לכך מריחים בריח יוצא דופן שאולי תאהבו. בנוסף, אם תפעילו מכונת כביסה ריקה עם מס' טיפות של שמן עץ התה, ותפעילו את המים על טמפרטורה גבוהה, השמן יכול לעזור בניקוי מכונת הכביסה ולהיפטר מריחות רעים.

שמן עץ התה בהריון – מותר או אסור?

נהוג לומר שמותר להשתמש בשמן עץ התה בהריון באזורים כמו הידיים והציפורניים או באזורים שונים בפרצוף כאשר מוהלים אותו במים כמובן. עם זאת, ישנם מומחים שלא ממליצים להשתמש בשמן עץ התה לאזורי החזה והבטן ובטח שלא באזורים רגישים או בשימוש פנימי. על כל פנים, כאשר לא בטוחים מומלץ להתייעץ עם מומחים לפני כן.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!