שמירה על הבריאות שלנו בשגרה

מאת בריאות פלוס  ·  29 באוגוסט 2018

ע"פ ההגדרה של ארגון הבריאות העולמית, בריאות היא מצב של רווחה גופנית, נפשית וחברתית מושלמת ולא רק היעדר מחלה. בשנים האחרונות היא שונתה מעט והוסיפו לה גם את היכולת לנהל חיים פוריים  מבחינה חברתית וכלכלית. בריאותו של אדם נשמרת באמצעות הרפואה הקונבנציונאלית, אך לעיתים רצוי גם לתת מענה במישור הפרט. אם אדם לא ישמור על עצמו ועל בריאותו שלו אף אחד אחר לא יוכל לעשות זאת, לכן הרי לכם כמה טיפים לשמירה על רמת חיים בריאה ומאוזנת.

טיפים לרפואה עצמית:

פעילות גופנית היא אחד הגורמים שהכי מסייעים לבריאותו של הגוף, היא מונעת: סרטן, מחלות לב, מחלות במחזור הדם, סוכרת סוג 2, השמנה וכאבי גב. את הפעילות הגופנית מקובל לחלק לשלושה סוגים:

  1. תרגילי גמישות ומתיחות, משפרים את גמישות השרירים ותנועת המפרקים
  2. פעילות אירובית, כגון הליכה וריצה משפרים את סיבולת לב ריאה שלנו.
  3. תרגילים אנאירוביים כגון הרמת משקולות משפרים את יכולת השרירים לטווח הקצר

פעילות גופנית טובה מאוד לגופנו והיא מחזקת את המערכת החיסונית, אך כמו בכל דבר בחיים גם כאן חשובה המידתיות כי יותר מדי פעילות גופנית לא טובה גם היא ומעמיסה על גופנו עומס רב.

תזונה גם היא חלק חשוב בשמירת הבריאות שלנו וכמו שלא נכניס לרכב שלנו דלק שלא מתאים לו, כך רצוי שננהג גם כלפי גופינו, הלא הוא המכונה הכי יקרה לנו, לא כך?. וכמו שמבקרים עם האוטו במוסך מידי פעם כך גם רצוי לבקר אצל רופא המשפחה ולעשות בדיקות דם שגרתיות. כמו כן, רצוי לא לצרוך יותר מדי מזון מטוגן או מזון מעובד, וכמובן לא להפריז עם ממתקים וסוכרים מעובדים, אם מתחשק לכם משהו מתוק עדיף שיהיה מן הצומח, ככה לגוף יותר קל להתמודד עם הסוכר מהצומח וגם בפירות יש סיבים תזונתיים שמאד יעילים למערכת העיכול שלנו.

הכל זה מלמעלה?

אז שמרנו על תזונה נכונה, עשינו ספורט ואפילו חשבנו כל היום מחשבות חיוביות, כי ידוע שנפש בריאה זה גוף בריא, אבל לא הכל תלוי בנו וגם אם נתאמץ ונשתדל, ישנם משתנים שיכולים לבוא ולטרוף את כל הקלפים באבחה אחת. תאונות או לחילופין מצבים של שבץ או מפרצת, המסוגלים לפגוע בנו כרעם ביום בהיר מבלי שנדע בכלל, אפילו אם כל החיים שמרנו על תזונה נכונה וספורט, לכן כדאי לבדוק אופציות של ביטוח סיעודי או ביטוח תאונות אישיות, כי אין לדעת מה ילד יום וכמאמר המשפט הידוע, אדם מתכנן תוכניות ואלוהים צוחק.

אם נחזור לרגע אחד להשאלה שלנו מעולם המכוניות, זה מזכיר קצת את המצב של נסיעה בכביש, גם אם  נהיה הנהגים הכי זהירים שאנחנו מסוגלים להיות, יגיע מישהו ויכנס בנו, לכן אין לדעת מה צופן המחר, תמיד כדאי להיזהר מלהצטער.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!