דיור מוגן – החשיבות של הפעילויות שהמקום מספק

מאת בריאות פלוס  ·  23 במאי 2019

הרבה פעמים כשאנחנו מסתכלים על פרסומות של חברות שמציעות דירות ייעודיות עבור אנשים בגיל השלישי או קוראים מאמרים ותכנים בנושא, אנחנו יכולים לראות שהדגש העיקרי הוא על הדירה עצמה ולא על הדברים מסביב. אך האמת היא, שהם חשובים לא פחות מהן.

כשאנחנו מדברים על דיור מוגן עבור אנשים בגיל השלישי, בגיל השלישי,  הכוונה היא לאותן אחוזות, אותם מבנים, שמכילים דירות אליהן עוברים אנשים שלא רוצים לחיות בגפם, מעוניינים לחיות עם אנשים בני גילם, תחת השגחה ופיקוח, אומנם הם נהנים מעצמאות מלאה אך כך הם יודעים שהם לא לבד, הם יודעים שתמיד יש מי שדואג ומשגיח עליהם.

אותן אחוזות מספקות איכות חיים מאוד גבוהה לכל מי שמבקש לרכוש אצלן דירות, זה נכון בהקשר של שירותי בריאות, שירותי אבטחה, תרבות ופנאי, ועוד שורה ארוכה של דברים אחרים שהם מקבלים במקום, דברים שנכללים בעלויות של כניסה למקום כזה, בחלק מהמקרים מדובר על דברים שהם לא היו נהנים מכך אם היו נשארים להתגורר בדירה שלהם.

בין היתר, אחוזות דיור מוגן מספקות לא מעט סדנאות וכלים לפעילויות גופניות אשר מתאימות לבני גיל הזהב. יש לכך משמעות רבה, הן פיזית והן נפשית, לכן גם אותן אחוזות מבקשות להדגיש את הנושא, דואגות לציין את זה באמצעי השיווק והפרסום שלהן, ודואגות כל הזמן להגדיל את האפשרויות ולשפר אותן.

חשוב לציין, כל פעילות גופנית שמתבצעת בקרב בני הגיל השלישי באותן אחוזות, מועברת על ידי מדריכים מקצועיים, תחת השגחה ובהתאם לגיל ולמצב הפיזי והבריאותי של הדיירים.

מדוע פעילות גופנית היא חשובה ואילו פעילות ניתן לבצע

החשיבות של פעילות גופנית היא לא עניין ספציפי לגיל הזהב, הרי בכל גיל זה חשוב ונכון לבצע פעילות גופנית. אך בגיל הזה יש לכך משמעות ייחודית.

ראשית, פעילות גופנית בגיל הזהב משפרת את המצב הפיזי, למשל, משפרת את הגמישות של הגוף, את מערכת חילוף החומרים, משפרת את התנועה ועוד. אנשים שאינם עושים פעילות בגיל זה, עלולים לגרום לעצמם נזק גם מבלי שהם מודעים לכך.

שנית, יש כאן עניין של רלוונטיות. כשאנשים בגיל הזהב עושים פעילות גופנית, הם מרגישים הרבה יותר רעננים, מרגישים צעירים ברוחם, הם חשים יותר רלוונטיים, דבר שהוא משמעותי לגיל שלה. זה עוזר להם גם להתמודד עם מחשבות וחרדות שעולות בגיל זה.

שלישית, פעילות גופנית עוזרת לייצר קשרים חברתיים, דבר שהוא חשוב מאוד, לא פעם בתקופה זו בחיים אפשר להרגיש מאוד בודדים.

אילו פעילויות גופניות אפשר לבצע בגיל הזהב? כיום אפשר למצוא הרבה מאוד סוגים של פעילויות, החל משחייה, טניס, פילאטיס, אימוני כושר שונים, הליכה, ריצה, התעמלות, משחקי כדור ועוד. הכל תלוי ביכולות הפיזיות וברצון של המתאמן.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!