פסוריאזיס טיפול טבעי

פסוריאזיס
מאת בריאות פלוס  ·  25 ביולי 2017

מחלת הפסוריאזיס נקראת גם 'פסחת' והיא מחלה שניתן לשים לב אליה בעיקר בגלל הסימנים האדומים שנראים כמו קשקשים על הגוף. עם זאת, בדרך כלל האזורים האלו לא מגרדים ומרבית האוכלוסיה סובלת ממחלת הפסוריאזיס בדרגה קלה.

סימנים לפסוריאזיס

הסימן הבולט ביותר הוא אזורים אדומים על הגוף עם עור יבש ולבן עליו (קשקשים) בדרך כלל באזור המרפקים, הברכיים והקרקרפת אך ייתכן ויופיעו בכל מקום אחר בגוף.במקרים חמורים יותר ניתן לסבול מדלקת פרקים או לראות שינויים בצורת הציפורניים.

איך מטפלים בפסוריאזיס?

אי אפשר להחלים מפסוריאזיס אך ניתן במידה ומדובר במחלה ברמה קלה או בינונית ניתן להעלים את הסימנים ולטפל בבעיה באופן שנראה לעין באמצעות משחות המכילות חומצה סליצילית ומשחות נוספות שלכל אחת מטרה אחרת והשילוב ביניהן יעיל. שימו לב שמשחות עם סטרואידטים לא מומלצות כלל ממגוון סיבות.

טיפול טבעי בפסוריאזיס

אנשים רבים משתמשים ברפואה הסינית – בדיקור סיני ועשבי מרפא כדי לטפל בסימני הפסוריאזיס אך מי שרוצה לנסות טיפול טבעי בבית יש לנו כמה רעיונות בשבילכם.

ויטמינים – שמן דגים, אלוורה, צמח המהוניה (ענבי אורגון) וכל מיני תוספי תזונה וויטמינים אחרים יכולים להועיל כדי להרגיע ולמתן את הסימנים על הגוף.

מניעת עור יבש – השתמשו במפזר אדים כדי לגרום לאוויר בחדר או במשרד שלכם להיות לח. שימוש במכשיר אדים יכול למנוע את הופעתם של האזורים האדומים האלו מלכתחילה.

תזונה נכונה – דיאטה יכולה לעזור לכם לשלוט על הפסוריאזיס. הימנעות מבשר אדום ומחטיפים משמינים יכולים למנוע התפרצויות של נגעים. אגוזים, זרעים ודגים נחשבים כמועילים לפסוריאזיס.

שמן זית – אנשים רבים טענו שמריחת שמן זית על העור הועילה לכם מאוד להרגעת האזורים. מרחו שמן זית על העור לאחר מקלחת.

הפחתת אלכוהול – על פי מחקרים אנשים ששותים הרבה אלכוהול בעלי סיכוי גבוה יותר לסבול מפסוריאזיס ולכן מומלץ להימנע משתיית אלכוהול מופרזת.

הימנעות מעישון – לא צריך לספר לכם שעישון זה רע, אבל קחו בחשבון שעישון גם גורם להחמרה במצב הפסוריאזיס.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!