סגולות התמר

תמרים
מאת בריאות פלוס  ·  23 באוקטובר 2017

היקף הייצור של התמרים רק גדל עוד ועוד מדי שנה. בשנים האחרונות למשל, ייצורו גדל ב- 66% ואף צפוי להמשיך לגדול עוד בשנים הבאות. לעובדה זו יש סיבות רבות ומגוונות. בין היתר, העובדה שהתמר ידוע בשפע הבריאות שיש לו לתרום. הוא אומנם עשיר במתיקותו, אך אל תחששו מרמת הסוכר שהוא מכיל, שכן התמר מעלה באופן איטי למדי את רמת הסוכר בדם, מה שגם תורם לשובע על הדרך.

יתרונותיו של התמר הם רבים ומגוונים. להבדיל מפירות אחרים, התמר לא מאבד את טריותו כל כך מהר. התמר בקלות יכול להחליף כמעט כל חטיף, הוא מזין ותורם רבות לגופנו, ולבריאותנו.

התמרים עשירים באשלגן, שהוא בעצם מינרל מאוד חיוני אשר מאזן את הנוזלים שלנו. בנוסף, הוא גם פעיל לתקינותם של שרירינו, כולל העצמות ולוויסות הלחץ דם שלנו. ולא נשכח מינרלים רבים נוספים, כמו מגנזיום וסידן.

סוגי התמרים הם רבים, וכולם כאחד מזינים ותורמים רבות לבריאותנו. קחו למשל תמר מסוג ה"אמרי" אשר צורתו מוארכת, וצבעו ענבר. האמרי עשיר בסיבים תזונתיים, באבץ, ואשלגן רבים. מרקמו פריך והוא מתוק ומזין. ולא נשכח את "זהידי" אשר צורתו מעוגלת וצבעו זהוב עדין. בזהידי לא חסר ברזל וסיבים תזונתיים בשפע. זהו פרי האהוב ביותר אצל עדות המזרח, במיוחד אצל העיראקים. כמובן, נזכיר גם את "ברהי" אשר קסמו נתון לעובדה שהוא מופחת קלוריות בהשוואה לזנים אחרים. גם "דקל נור" לא נשאר מאחור, בשל הרכב הסוכרים הייחודי שיוצרים את טעמו, והתגובה נוגדת החמצון הגבוהה.

ויטמינים ואנרגיה

תמרים הם חטיפי אנרגיה לכל דבר. כידוע, רובנו חושקים לנשנש משהו בין ארוחות, ומוצאים את עצמינו אוכלים יותר מאשר אכלנו בארוחה עצמה. מה שיכול היה להימנע, אם היינו אוכלים משהו מזין ומשביע כמו תמר. שהוא גם טעים. להבדיל מחטיפי דגנים אחרים אשר מבוססים על קמח לבן, שומנים וסוכרים מיותרים (למרות שמבטיחים לכם שלא) התמר הוא פרי שלם ולא מעובד אשר עשיר בסיבים תזונתיים רבים, ובין היתר גם מינרלים ונוגדי חמצון, כאמור.

התמרים מומלצים גם לפני אימון, תוך כדי וגם אחרי. הרי שהם לא מכבידים על מערכת העיכול, ותורמים רבות למי שעוסק בפעילות גופנית. אל תשכחו גם כי מחירו של התמר אינו יקר כלל, ומשקלם זעיר וכלל לא מורגש בתיק, או אפילו בכיס. התמר הוא פרי טבעי לכל דבר, דל נתרן ובעל מקור אנרגיה רב.

אין פלא שמהתמר מכינים את הסילאן. הסילאן הרבה יותר טבעי ממתיקים אחרים למיניהם. בסילאן יש כ-30% פחות סוכרים, 30% פחות קלוריות, הסילאן גם מכיל ויטמנים מקבוצה ,B  ועוד שלל הפתעות בריאותיות לא פחות, שלא תמצאו בפירות אחרים. תוכלו בקלות לאפות עוגות, עוגיות, ועוד מגוון רב ובלתי נגמר של אפייה עשירה בטעמה בלי יותר מדי קלוריות מיותרות. והכול בזכות סגולותיו של התמר.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!