מתי נכון ללכת לרופא שיניים חירום?

מאת בריאות פלוס  ·  24 באוקטובר 2018

אחד מסוגי הכאב החריפים והכי פחות נעימים שיש, ללא צל של ספק, הם כאבי שיניים. אפילו כאב קטן, יכול להשפיע על איכות ושגרת החיים שלנו. במקרים רבים, להבדיל מאזורים אחרים בגוף, כאב קטן יהפוך מהר מאוד לכאב גדול ומשמעותי, מה עוד שלא פעם כאב קטן מלמד על בעיה שמתחילה להתפתח ויכולה להשפיע עלינו בצורות שונות, בין אם זה בלעיסה ובין אם זה בדברים אחרים.

כעת השאלה היא כיצד אנחנו יכולים לטפל בכאבים כאלה שמופיעים באופן מיידי, ולא פעם בשעות ובימים לא שגרתיים, בין אם זה שעות הלילה או בסופי שבוע, חגים ומועדים. כלומר, בשעות וימים בהם המרפאה של הרופא איננה פתוחה באופן שגרתי.

לשם כך אנחנו צריכים לפנות אל רופא שיניים חירום שיהיה מסוגל לטפל בנו. השאלה היא, האם אנחנו צריכים לעשות את זה כל הזמן, האם יש מקרים מסוימים, ספציפיים שאנחנו אמורים לפנות אל רופא שיניים שמבצע טיפולים במקרי חירום או בכל פעם כשאנחנו מתמודדים עם בעיה כזו או אחרת.

צריך לומר, יש מקרים, אשר לכאורה אנחנו יכולים לטפל בכאב בעצמנו מבלי לפנות אל רופא שיניים חירום השאלה היא, האם הטיפול הזה נכון, האם הטיפול הזה משתלם. יש מקרים בהם פשוט זה לא תמיד אפקטיבי, בטח לא לטווח הארוך. לכן ייתכן מאוד שמוטב לנו לא לנסות טיפול שכזה ולפנות מיד אל רופא שיניים.

מצד שני, לא תמיד זה נכון לפנות מיד אל רופא שיניים חירום למרות תחושת הכאב ואי הנוחות, בין אם זה בגלל עלויות כספיות ובין אם זה בגלל הטרחה שאנחנו עלולים לחוש כתוצאה מפנייה כזו, בשעה או ביום לא שגרתי.

אז מתי לפנות אל רופא שיניים חירום

בחלק זה של המאמר, אנחנו נבחן מתי נכון לפנות אל רופא שיניים במקרי חירום, והאם יש מצבים בהם נכון להתמודד עם הכאב באופן עצמאי.

אנחנו נפנה אל רופא שיניים אשר מעניק טיפולי חירום במצבים בהם, הכאב הוא כזה שמשפיע על שגרת החיים שלנו ואין לנו דרך להתמודד איתו, אין לנו אפשרות לחכות עד מועד טיפול רגיל. זה נכון, לא רק במקרים שמדובר בשעות וימים לא שגרתיים, אלא גם במקרים בהם מדובר על מהלך היום. אז אנחנו יכולים לפנות אל הרופא ולקבל ממנו טיפול.

כמו כן, אנחנו נפנה אל רופא שיניים אם אנחנו מזהים שינוי משמעותי במצב השן וסביבתה, נפיחות, דם, שינוי בצבע או דברים אחרים. זה יכול ללמד אותנו על חומרת המצב, מה שכמובן ידרוש מאיתנו לקבל טיפול מיידי.

לפני סיום חשוב להבהיר, אנחנו יכולים להתמודד עם הכאב באמצעות כדורים, מי מלח או טיפולים ביתיים אחרים. אך זה לא נכון לעשות זאת מבלי שהרופא בדק אותנו קודם והנחה אותנו כיצד לנהוג במקרים אלו.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!