מתיחת פנים בגיל מבוגר – כל מה שרציתם לדעת על הניתוח

מאת בריאות פלוס  ·  17 במאי 2017

טיפולים קוסמטיים וטיפוח של הפנים זהו אחד התחומים הבולטים ביותר כיום בעולם הרפואה והאסתטיקה.

הפנים שלנו למעשה הן מעין כרטיס ביקור ואין ספק כי זהו אחד האיברים הבולטים בגופינו ומכאן ברור מדוע נשים וגברים בוחרים לשמור ולטפח אזור זה בצורה מדוקדקת למדי. אחת ההליכים הנפוצים בעולם האסתטיקה זהו ניתוח פלסטי למתיחת פנים.

ניתוח זה מוכר ברחבי העולם כניתוח שמסוגל להעלים קמטים ולשפר בצורה מרהיבה את צורת הפנים וההבעה.

איך מתבצע ניתוח מתיחת פנים:

ניתוח מתיחת פנים הינו אחד הניתוחים המורכבים בעולם הפלסטיקה והאסתטיקה מכיוון שהוא מתמקד בכמה וכמה איברים בעת ובעונה אחת. הניתוח נעשה כאשר המטופל שרוי בהרדמה כללית ומתמקד בנקודות הבעייתיות שנידונו קודם לכן עם הפלסטיקאי.

לרוב, הניתוח משלב השתלת שומן בכמה אזורים בפנים על מנת להעלים קמטים ולמתוח את העור הנפול. נעשים מספר חתכים בפנים – סביב המצח, אזור האוזניים והעורף. הפלסטיקאי למעשה מותח בחזרה את שכבות השומן שנסוגו אל מקומם והעור העודף מוסר.

ניתוח מתיחת פנים ייעשה אך ורק לאנשים שאינם מעשנים ולכן מי שמעשנת תהייה חייבת להפסיק כ-6 שבועות טרם מועד הניתוח. ישנן דרישות נוספת כמו הימנעות משימוש בתכשירים קוסמטיים למיניהן, חדילת חשיפה לשמש, שימוש ברטינואידים וכדומה.

מתיחת פנים – תקופת ההחלמה:

פעמים רבים עולה השאלה האם מתיחת פנים זה כואב והחשוב מכל הוא להבין כי במהלך הניתוח המטופל לא יחוש כאב כלל עקב ההרדמה.

לאחר הניתוח צפוי תהליך החלמה שעשוי לכלול חוסר נוחות וכאב אך ישנו טיפול אישי ומבוקר במשככי כאבים שנועדו להקל על תחושות הכאב. משך ההחלמה משתנה מאדם אחד לאחר אך מדובר בפרק זמן של חודש לכל היותר.

בסיום הניתוח הפנים ייחבשו למספר ימים ויונחו על הפנים קרחונים. לאחר כ-3 ימים תחושת הכאב תלך ותדעך ולרוב תוך שבעה ימים יש תחושת הקלה. כמו כן, לאחר שבוע כבר ניתן לחזור לפעילות קלה ולאחר כחודש לפעילות רגילה ומלאה.

מתיחת פנים – למי זה מתאים?

יש שיאמרו כי מתיחת פנים זהו ניתוח שמתאים לנשים מבוגרות בלבד או לגברים בגיל מבוגר. זוהי אמירה שגויה מכיוון שכיום מגיעות אל הפלסטיקאי גם מטופלות בגילאי 40 ומבקשות לעבור הליך כירורגי זה.

יש לציין כי ניתוח מתיחת פנים מומלץ לנשים שעור הפנים שלהן הזדקן והקמטים מרובים. כמו כן, לכל אדם יש מאפייני פנים שונים והמצב גם תלוי בנתונים גנטיים, פיגמנטציה, ניוון שומן וכדומה.

דוקטורבמידה והרופא אכן ממליץ על הניתוח יש לבצעו אך אם לא כנראה הסיבה היא שניתן להסתפק בפרוצדורות כגון: פילינג רפואי, הזרקת בוטוקס ועוד. לרוב, נשים שעוברות ניתוח מתיחת פנים הן נשים בגילאי 40-50 או בגיל מבוגר יותר.

מתיחת פנים מחזיקה מעמד למשך שנים אך הצלחת הניתוח לאורך זמן תלויה גם בנתוני המנותחת. כלומר, יש נשים שמעידות על תוצאות לאורך זמן ממושך ויש שיעידו על תקופה קצרה יותר.

לרוב, ניתן יהיה לתחזק את תוצאות הניתוח באמצעות טיפולים קוסמטיים אחרים, ללא צורך בפעולה כירורגית.

ניתוח מתיחת פנים – מחיר:

מלבד העובדה שמתיחת הפנים זהו הליך כירורגי לכל דבר זהו גם שינוי חיצוני משמעותי. שינוי זה כרוך בהוצאה כספית של עשרות אלפי שקלים והמחיר המדויק תלוי ברופא המנתח ובקליניקה.

על מנת לקבל הצעת מחיר קונקרטית יש לקיים פגישת ייעוץ עם הפלסטיקאי, במהלכה הוא יבדוק את תנאי הפנים ויבהיר אילו אזורים יהיו כלולים בהליך של מתיחת הפנים. המחיר של מתיחת פנים נע בין 25,000 ₪ ל-50,000.

התוכן באדיבות הפלסטיקאי ד"ר לוי אברהם – מומחה לכירורגיה פלסטית.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!