מה עושים כשיש בחילה?

ג'ינג'ר ולימון לבחילות
מאת בריאות פלוס  ·  5 באפריל 2017

יש לא מעט טיפים ורעיונות שאפשר ליישם כדי להקל על בחילות, אבל לא כולם עובדים ולא כולם מתאימים לכם ולכן מומלץ לשמוע כמה שיותר רעיונות. אז הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להבין מה עושים כיש בחילה.

להירגע ולנשום אוויר

כשיש בחילה הדבר הראשון שאנשים חושבים עליו הוא לשכב על המיטה או להישאר דבוקים למחשבה של 'יו יש לי בחילה', אבל לפעמים צריך לקום ולעשות מעשה. לפתוח חלונות או לצאת לאוויר הפתוח יעזור לכם הרבה יותר. אם יש לכם מאוורר אתם בהחלט יכולים להשתמש בו ואם אתם נמצאים בתוך מכונית אין כמו לפתוח חלון.

שימו לב, כמו שאמרנו, להתייסר זה אף פעם לא טוב. אתם ממקדים את עצמכם בתוך הסבל ולכן כדאי להעסיק את עצמכם בדברים אחרים. הליכה בחוץ יכולה להיות עדיפה מאשר סתם לעמוד ולנשום אוויר כשאתם עדיין מפוקסים על הסבל.

לימון

לימון טרי

להריח לימון – לימון עוזר לכל מיני מצבים וביניהם גם לבחילה. באופן כללי, ריח של פירות הדר עוזר לשפר את התחושה העכורה כשיש בחילה אז כל מה שצריך לעשות זה לחתוך לימון ולהריח אותו מקרוב.

למצוץ לימון – הדבר הכי טוב זה להכין מראש לימונים במקפיא. חותים את הלימונים לרצועות ושמים אותם בשקית פלסטיק במקרר. כשמרגישים בחילה שולפים אותם ומוצצים אותם כמו ארטיק לימון. אם אתם קצרים בזמן אפשר גם בלי כל הסיפור של ההקפאה, אבל אנשים רבים טוענים שישר מההקפאה נותן להם תחושה טובה יותר בזמן בחילה.

ג'ינג'ר

זנגביל \ ג'ינג'ר

מחקרים מוכיחים שג'ינג'ר או בשמו הנפוץ האחר – זנגביל, מאוד יעיל לבחילות (מקור) עבור אנשים מסוימים. גרם אחד מספיק כדי לעשות את ההבדל וכדאי לקחת עד 4 גרם ביום, אבל לא יותר מזה. יש כמה דרכים להשתמש בזנגביל להרגעת הבחילה:

  • לאכול אותו טרי
  • להכין תה ולהוסיף בו מעט ג'ינג'ר
  • לשתות משקה ג'ינג'ר

*אם את בהריון מומלץ לשאול את הרופא שלך.

דברים נוספים שאתם יכולים לנסות

  • שתיית מים מרובה
  • יש אנשים שטוענים שקולה או משקה מוגז אחר עוזרים להם
  • הימנעות מאכילת מאכלים שומניים או מאכלים ומשקאות שאתם יודעים שעושים לכם רע (אם אתם סובלים מבחילות לעתים קרובות לא יזיק להכין רשימה של מה שאתם אוכלים ולמצוא את המאכל המזיק)
  • כדורים טבעיים להקלה על בחילות
  • דעו מתי צריך לפנות לרופא.
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!