מה אוכלים כשיש עצירות? ואיך להימנע?

מאת בריאות פלוס  ·  21 בפברואר 2017

יש דברים שלא נעים לשאול את ההורים או החברים – אז שואלים באינטרנט. מה אוכלים כשיש עצירות? הנה כמה דברים שיעזרו לכם ליציאה חלקה ונעימה.

שותים הרבה מים

אנחנו כל הזמן אומרים את זה, מים טובים לבריאות שלכם בכל תחום. במקרה הזה מים עוזרים לחילוף החומרים שלכם והופכים אותו לתקין יותר ועל הדרך גם חלק ורך יותר. הנה בלי שום קשר, סיבות למה חשוב לשתות מים.

מאכלים שטובים לעצירות

  • שיבולת שועל ודגנים – בשיבולת שועל יש הרבה סיבים תזונתיים. אפשר להכין ממנה דיסה והיא תזרז את חילוף החומרים ותעזור לכם לעשות את צרכיכם ללא דאגות וללא כאבים. חוץ מזה, כמעט כל דגני בוקר בעלי סיבים תזונתיים טובים גם כן.
  • ירקות – זה לא חדש שירקות זה דבר בריא למערכת העיכול. תשלבו ירקות בכמעט כל ארוחה ותרגישו את השינוי בחייכם. שימו לב, אם אתם כבר אוכלים ירקות אל תקלפו את הקליפה כי בקליפה יש הרבה סיבים תזונתיים שטובים לכם לבריאות, אז חבל לעשות חצי עבודה.

לסיכום – כל דבר עם סיבים תזונתיים.

עם זאת, חשוב לדעת שסיבים תזונתיים בלבד לא יפתרו לכם את הבעיה ואולי אפילו יחמירו אותה. חשוב מאוד לשלב סיבים תזונתיים עם הרבה מים!

איך להימנע מעצירות מלכתחילה?

מלבד אכילת אוכל עם סיבים תזונתיים ושתייה מרובה.

  • פעילות גופנית – פעילות גופנית טובה למערכת העיכול שלכם ולבריאות באופן כללי. פעילות גופנית תעזור לכם להתרחק מהעצירות ואלא אם כן אתם בהריון או חולים (במקרה כזה להתייעץ עם רופא), אין שום דבר שצריך לעצור בעדכם מלבצע אותה.
  • הרגל בריא – אנשים שרגילים ללכת לשירותים בזמנים קבועים חיים טוב ונכון יותר. אנשים שמתאפקים או בעלי אורח חיים משתנה כל הזמן חווים יציאות נוחות יותר. מסקנה – אל תתאפקו והשתדלו לשמור על הרגל בריא.
  • שמרו על רוגע – מתח ועצבים מביאים לידי עצירות. השתדלו לשמור על מצב רוח טוב. לפעמים זה לא פשוט אבל אולי הטיפים האלו יעזרו לכם להיות שמחים ורגועים.
  • אכלו אוכל בריא ומגוון – אנשים רבים מגיעים לעצירות חמורה לאחר שהחליטו להתנזר מפחמימות. חמימות עושים רושם רע, במיוחד עבור אנשים שעושים דיאטה להורדה במשקל, אבל הפחמימות מסיעות לגוף ביציעות רכות ונעימות. גם לאחר עצירות, אכלו פחמימות ושתו מים לעתים קרובות כדי להחזיר את המצב לקדמותו.

המצב קשה, מה עושים?

במקרים קיצוניים ואם אתם חסרי סבלנות אפשר להשתמש במשלשלים למיניהם או במרככי צואה. אנחנו לא רופאים ולכן לא נמליץ מה טוב לכם. יש פה רשימה של תרופות. אך בכל אופן, עצירות יכולה לחזור ולכן חשוב לא לסמוך על תרופות ולסגל הרגלים בריאים, ארוחות נכונות וטובות ומצב רוח טוב.

לעתים עצירות יכולה לגרום לטחורים – אם כך המצב אצלכם, קראו על טיפול בטחורים.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!