למה לא טוב לאכול לפני השינה?

אכילה במיטה
מאת בריאות פלוס  ·  23 במאי 2017

אנחנו שומעים הרבה על כך שאסור לאכול לפני השינה ושזה הרבה יותר משמין מאשר לאכול בשעות היום, אבל למה זה ככה? מה ההבדל?

מה קורה כשאוכלים לפני השינה?

אכילת יתר – צריכת הקלוריות בלילה לא שונה מצריכת הקלוריות במהלך היום (בעבר היו נוטים לחשוב שאכילה בלילה משמינה יותר מאכילה ביום, אך זה כבר לא חד משמעי כפי שהיה. הבעיה היא שאנשים נוטים לנשנש לפני שהם הולכים לישון וזה עלול לגרום להם להפריז בכך יתר על המידה. במיוחד אם אותם אנשים משתדלים לשמור על ארוחות מסודרות במהלך היום.

סיכוי מוגבר לצרבת – צרבת מתרחשת כשחומציות קיבה עולות בקנה הושט. כששוכבים זמן קצר לאחר שאוכלים עלולים להגביר את התופעות של הצרבת וזה מקנה הרגשה לא נעימה של כאבים חזקים ומעין 'שריפה' בחזה. מומחים אף ממליצים לא לאכול מאכלים חריפים, מטוגנים או מאכלים עם הרבה שום בשעות המאוחרות של היום.

פיתוח הרגלים לא בריאים – באופן כללי מומלץ לשמור על ארוחות מסודרות. אם אתם מתחילים לאכול בלילה אתם עלולים לפתח הרגלים לא בריאים של אכילה לא מסודרת שתבוא על חשבון הארוחות העיקריות של היום.

האם יש יתרונות לאכילה לפני השינה?

יש הרבה מחקרים שבודקים האם אכילה לפני שינה יכולה להיות דווקא מועילה. בין המסקנות של המחקרים השונים היא שאכילה לפני שינה תורמת לשינה נעימה ושלווה יותר. מחקר אחר מציין שאכילה לפני השינה עוזרת לאיזון של רמות הסוכר בגוף (וכתוצאה – שינה טובה יותר). ישנם אפילו מחקרים שטוענים שזה טוב לדיאטה, אך לא צריך לסמוך על כך.

אם קשה לכם להימנע מאכילה לפני שינה, תנסו לפחות להפחית את הנזק

הנה כמה עצות שימושיות בנוגע לאכילה לפני השינה.

  • אל תאכלו מאכלים שומניים \ מטוגנים לפני השינה
  • אל תאכלו מאכלים חריפים או מתובלים יתר על המידה.
  • אל תאכלו ארוחות מלאות כשאתם שוכבים על המיטה.
  • העדיפו אכילת פרי או דגנים מלאים על פני מאכלים אחרים.
  • נסו לאכול חטיף אנרגיה במקום מאכל לא בריא אחר.
תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!