כשהחיים מורידים אותנו לברכיים

מאת בריאות פלוס  ·  31 ביולי 2019

כאבי ברכיים. עד כמה הם משפיעים על אורח חיינו?

זה מתחיל לרוב בכאב קטן וטורדני בברך. אנו מרגישים בכאב בקימה מהכיסא, בעלייה או ירידה במדרגות או כך סתם תוך כדי הליכה ברחוב. מתפללים שהכל יחזור למקומו בשלום. לאחר תקופה הכאב מתחדד, מתעצם. לפתע אנו מוצאים עצמנו עם כאב חד יותר. כאב מקומי מטריד. כזה שגורם לנו לעצור. לשנות כיוון הליכה, להיזהר יותר.

כאבי הברכיים הינם מנת חלקנו. ה"מכונה" עליה בנויים חיינו: השרירים, מערכות העצבים, המפרקים, נחלשת לאורך שנים רבות. באופן טבעי, מערכות אלה מאבדות מכוחן, מאיזונן, מתבלות ומתיישנות. השרירים מתרפים, המפרקים נשחקים ואנו מתחילים להרגיש כאב.

פחות עצמאות. פחות הליכה, פחות ספורט. מחיר הוויתור של כאבי הברכיים.

בניסיון ראשוני להגן על עצמנו, אנו מוצאים את עצמנו לרוב "בתקופת הימנעות".

נמנעים מכל פעולה שיכולה להחמיר את כאבי הברכיים. נמנעים מלהעמיס על הברך הכאובה. יוצאים לפחות ופחות טיולים, מוצאים עצמנו מעדיפים עלייה במעלית אל מול מדרגות, בוחרים בנתיבים קלים יותר להליכה, נמנעים מהליכה רגלית בעליות. גם ממורדות ומפעילויות ספורט אנו נמנעים יותר ויותר.

למעשה, אם נודה בכך, כאב הברכיים מקבל משמעות "ומנהל" את חיינו. על פי עצמת הכאב נמנע יותר ויותר מפעילות שגרתית או ספורטיבית. למעשה אנו נכנעים לכאב. טבעי שאלה הם פני הדברים, אך עלינו לזכור ולדעת ש"הימנעות" זו במרבית המקרים קשורה ישירות גם להידרדרות המצב ולהפיכת הכאב לכאב חזק יותר, קבוע יותר ומשתק יותר.

הגבלה טבעית זו מפעילות גופנית, תוביל לרוב להיחלשות נוספת של מערכות השריר העוטפות את מפרק הברכיים. היחלשות זו תוביל לשחיקה גוברת של הברך, לכאב גדול בהרבה. בנוסף, הימנעות מפעילות לרוב תוביל לעלייה במשקל הגוף. לפיכך, הלחץ על המפרקים יהיה גדול יותר, השחיקה תהיה גדולה יותר והכאב חד וחזק יותר.

אפוסתרפיה – פותרים את כאב הברכיים בהליכה!

ללא ניתוח, תרופה או זריקות. וחוזרים לתפקוד מלא.

טיפול רפואי מהפכני בשם אפוסתרפיה מעניק לכל מטופל את הזכות לנצח את הכאב, בפעולה קלה, ללא התערבות כירורגית וללא צורך בשימוש בתרופות או זריקות. הטיפול מבוסס על מערכת הליכה ביו- מכאנית, המותאמת לכל מטופל ומטופלת באופן אישי ופרטני, ומאפשרת לסובלים מכאבי ברכיים, לפתור את הכאב בשימוש ביתי קל ונוח במערכת הליכה חכמה זו. כמה דקות של תרגול יומי, אגב פעילות השגרתיות בבית או במשרד, מלמדת המערכת הביו-מכאנית של אפוסתרפיה את השרירים לחזור לתפקוד מלא, לחלק נכונה את העומסים על המפרק הכואב, לאזן את חלוקת המשקלים על המפרק. פעולות אלה משחררות את הלחץ על המפרק באופן טבעי ובכך מורידות את הכאב ומאפשרות למטופל חזרה לתפקוד ללא כאב, ולשגרה בריאה.

אם החלטתם להשיב לעצמכם את השגרה – ללא כאב הברכיים, אתם מוזמנים להזמין לעצמכם תור לאבחון במעבדת ההליכה של אפוסתרפיה, ולבדיקה קלינית עם פיזיותרפיסט מומחה. אורך זמן הבדיקה במעבדת ההליכה הממוחשבת ואבחון פרטני מקיף מול פיזיותרפיסט מוסמך הינו כשעה וחצי. אצל מרבית המטפלים, הטיפול בהשתתפות כל קופות החולים והביטוחים המשלימים.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!