יתרונות בידה לגיל השלישי

מאת בריאות פלוס  ·  24 באוקטובר 2019

היגיינה אישית חשובה ויחד עם זאת יכולה להיות קשה לתמיכה בגיל מבוגר. מגבלות גופניות הנגרמות מהידרדרות שרירים והפחתת הגמישות נפוצות למדי. אזרחים ותיקים עשויים לסבול מדלקת פרקים, ירידה בצפיפות העצם ובעיות בריאות אחרות, מה שמקשה על הניקוי לאחר השימוש בשירותים.

בידה לגיל השלישי עוזר למבוגרים המחפשים בריאות היגיינה קלה וטובה יותר. השימוש בבידה דורש מיומנות מועטה אך התוצאות טובות יותר משימוש בנייר טואלט. השימוש במים לניקוי מניב גם יתרונות פוטנציאליים למגוון סוגיות בריאותיות כמו טחורים, שלשול ובריחת שתן.

פתרון מעולה לבעיות בריאותיות של קשישים

קשישים נוטים לפתח טחורים כתוצאה מעצירות, ופגיעים יותר לגירוי במיוחד בשימוש בשירותים. חיידקים מנייר טואלט נפוצים בקרב אנשים רבים אך קשישים פגיעים עוד יותר בגלל הרגישות הגבוהה יותר של עורם.

בידה לגיל השלישי הוא אלטרנטיבה יעילה לשימוש המסורתי בנייר, מה שעלול לגרום לפציעות בעור ולנפיחות מוגברת. שלשול הוא מצב טיפוסי נוסף שקשישים רבים סובלים ממנו. בידה עוזר להקל על בעיה זו על ידי צמצום הצורך בפגיעה בער עם נייר טואלט והצעת זרם מים מרגיע ומחומם לניקוי האזורים המודלקים הללו בקלות.

התכונות הייחודיות של בידה

דלקת מפרקים פוגעת ברוב האוכלוסייה הקשישה וניתנת להקלה על ידי שימוש במודלים מיוחדים של בידה, כגון בידה מוגבה מעולה, הכולל תכונה של מים חמים.

לדגם הייחודי הזה יש יכולת לשנות את כיוון המים, הכוח והטמפרטורה שלהם, כמו גם להתאים את הטמפרטורה של מושב הבידה באמצעות השלט הרחוק הנוח עם שלושה כפתורים. דגם נוסף מאפשר למשתמש לשנות את טמפרטורת המושב ואת המים כך שיתאימו לכל העדפה.

תחום אחד עיקרי של אי נוחות בקרב נשים קשישות הוא בריחת שתן. מצב זה יכול להיות מביך בצורה יוצאת דופן אך גם עלול להזיק לבריאות הנשים אם השתן לא מוסר ביסודיות מאיברי המין, מכיוון שהוא יכול להוביל לזיהומי חיידקים. בידה לגיל השלישי מספק פתרון יעיל ומרענן לנושא הנפוץ הזה הקשור למגדר.

השבת הכבוד העצמי

תנועה מוגבלת היא דימה הנוגעת במיוחד לקשישים ובמקרים רבים נדרש סיוע אישי לסיוע בניקיון. השימוש במוצרי נייר לניגוב עלול לפגוע בעור הרגיש של הקשיש. בידה לגיל השלישי יכול לעזור להקל על הכאב וטווח התנועה המצומצם הכרוך בתהליך הניקוי. הבידה מצויד בבקרות המקלות על אזרחים ותיקים באמצעות תנועה קלה יותר שמאפשרת להם לשמור על עצמאותם וניקיון גופם.

זה מאפשר להם להשתמש בזרימת המים העדינה של הבידה על מנת לענות על צרכי ההיגיינה האישים שלהם, במקום להסתמך על מישהו אחר שיקרצף את איברי המין והאזור האנאלי שלהם. ניתן להחזיר תחושה חדשה של ביטחון עצמי וכבוד באמצעות מכשיר שימושי זה.

חשוב שבני הגיל השלישי ירגישו בנוח לתקשר על בעיות הבריאות שלהם

הרתיעה של בני הגיל השלישי לעבור מעבר למבנה האסלה עשוי להסתיים, וחשוב שבני הגיל השלישי ירגישו בנוח לתקשר את בעיות הבריאות שלהם כדי שניתן יהיה למצוא להם פתרונות הולמים.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!