יעילות הרפואה הסינית על פני הרפואה המערבית

חומרים ברפואה הסינית
מאת בריאות פלוס  ·  19 בינואר 2017

במשך שנים רבות הייתה הרפואה הסינית אחת מדרכי הרפואה המתקדמות ביותר בעולם, עד שהגיעה הרפואה המערבית ודחקה אותה הצידה. עצם זה שהרפואה המודרנית \ המערבית מתקדמת מאוד, אין זה אומר שהרפואה הסינית הטבעית לא שימושית כלל, יש לה בהחלט הרבה יתרונות ותגמולים. הנה רשימה קטנה של חלקם.

יתרונות הרפואה הסינית

אורח חיים – כשמטפלים באמצעות הרפואה הסינית, סביר להניח שהבריאות שלכם תשתפר באופן כללי ולא רק בסיבה שבגינה פניתם למרפאה מלכתחילה. תזונה נכונה משפיעה על כל הגוף שלנו וכך גם טיפולים נוספים ברפואה הסינית כגון דיקור סיני, מוקסה, טווינא ועוד…

הכל טבעי – היתרון הכי גדול של הרפואה הסינית הוא שהכל טבעי. אתם לא מכניסים שום דבר כימי לגוף שלכם. זה יתרון גדול ומשמעותי מאוד שלא בהכרח זוכה ליחס הראוי לו.

תופעות לוואי – אמנם בתרופות הנפוצות והשיגרתיות אנחנו לא מרגישים את זה, אבל ישנן תרופות בעלות תופעות לוואי רבות ואפילו קשות מאוד. ברפואה הסינית תופעות הלוואי הרבה פחות משמעותיות והן לא מזיקות.

המקור – ניתן לשים לב שברפואה המערבית מחפשים לפעמים את הסימפטומים של המחלה ומטפלים בהם באופן נקודתי. ברפואה הסינית שמים דגש על חיפוש המקור לבעיה וטיפולו מהשורש.

טווח – הרפואה הסינית היא אמנם 'תחום אחד' אך הוא מכיל כל כך הרבה תחומים קטנים. באמצעות הרפואה הסינית אפשר לטפל בסוגים שונים של מחלות החל מכאבי ראש ובעיות עיכול ועד בעיות של מחזור או מחלות מורכבות כדוגמת אנדומטריוזיס.

איזון – עוד משהו שהרפואה הסינית שמה עליו דגש הוא התחום הנפשי. בעוד שברפואה המודרנית מקבלים טיפול לבעיית הכאב או הבעיה הפיזית הקיימת, ברפואה הסינית חשוב לא פחות לטפל בנפש.

מיקוד – זה נשמע מוזר, אבל לפעמים אנחנו מקטלגים דברים מורכבים יותר בשם כללי. דוגמא לכך היא "צינון". ברפואה הסינית אמנם מכירים את המילה הזאת, אבל לא מסתכלים עליה כך אלא בודקים איזה בדיוק סוג של צינון זה ומה הדרך הטובה ביותר לטפל בה אצלך במקרה שלך.

מקור

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!