למה חשוב להתייעץ עם מומחים לתזונה, לפני רכישת תוספי מזון לספורטאים?

תוספי מזון לספורטאים
מאת בריאות פלוס  ·  31 ביולי 2017

אנשים רבים משתמשים בתוספי תזונה למטרות שונות בחיים. אנשים מבוגרים משתמשים בכך כדי להשלים ויטמינים שחסרים להם, נשים בהריון משתמשות בתוספי מזון כדי להתחזק יותר אך גם ספורטאים ואנשים שעושים כושר ורוצים לשפר את השריר שלהם או לרדת במשקל משתמשים במגוון תוספי מזון לספורטאים. אם הם אינם ספורטאים מקצועיים כפי שמשתמע מן השם.

במה מועילים תוספי המזון?

בגלל החשיבות הרבה של התזונה על הבריאות הפיזית שלנו ועל היכולת שלנו להתחזק ולעשות כושר בצורה אינטנסיבית יותר, השימוש בתוספי תזונה הפך לפופולרי מאוד. אנשים שרוצים לעשות כושר מספר פעמים בשבוע משתמשים בתוספי תזונה כדי להיות חזקים יותר, לראות תוצאות טובות יותר וכדי שיהיו להם כוחות לעבוד על עצמם יותר. הסיבות העיקריות לשימוש בתוספי תזונה:

  • חיזוק הגוף
  • הגנה ושמירה על הגוף
  • שיפור ביצועים

האם מסוכן להשתמש בתוספי תזונה?

כמו כל דבר שמכניסים לפה, אם לא עושים זאת במינון נכון ובדרך הנכונה הוא עלול להזיק. תוספי תזונה מכילים מגוון חומרים, רובם טבעיים וטובים, אבל כשמשתמשים בהם בצורה לא נכונה האו שמסתמכים עליהם לחלוטין הגוף לא בהכרח מגיב בצורה טובה. לכן מומלץ לקרוא המן ולהיעזר בייעוץ. ישנם יועצים המתמחים במתן ייעוץ בנושאי תוספי מזון לספורטאים והם יכולים לעזור לכם לבנות תפריט נכון, להמליץ לכם על תוספי תזונה מתאימים ולעשות לכם סדר בראש.

ייעוץ לפני שימוש בתוספי מזון

ספורטאים מקצועיים משתמשים ביועצים ואנשי מקצוע כדי להפיק את המיטב ולעבוד בצורה הנכונה והחכמה ביותר עבורם. אבל גם ספורטאים חובבניים ואנשים שמקפידים על כושר קבוע צריכים להתייעץ עם מומחים כדי לשמור על גופם. בתחום זה של תוספי המזון ישנם המון מוצרים שלא מומלצים לשימוש כלל, ולעתים חלק מהמוצרים נשמעים מאוד מפתים. בשוק תוספי המזון לספורטאים ישנם המון תוספי תזונה שנשמעים מבטיחים, אבל לא תמיד הם טובים עבורכם ולא תמיד אתם יודעים כיצד להשתמש בהם. תוספים כאלו יכולים לגרום לחוסר איזון בגופכם, לחולשה ואף לכאבים ובעיות רפואיות מורכבות יותר.

טיפים לפני שימוש בתוספי מזון

  • כפי שדיברנו עד עכשיו – קבלו ייעוץ! אפילו פגישה אחת יכולה לעשות שינוי משמעותי בחייכם ובאופן בו אתם עושים כושר.
  • קראו המלצות מאנשי מקצוע ומומחים ברחבי האינטרנט (בחינם) וגם המלצות מחברים אך אל תסמכו על ההמלצות בעיניים עצומות כי לא כל הזמן ההמלצות מתאימות לכם ולגופכם.
  • השתמשו בתוספי מזון ממותגים מוכרים שעוברים פיקוח.
  • תוספי המזון נועדו לשרת מטרה מסוימת והיא לעזור לכם להשיג את מטרותיכם ולחזק אתכם, אך הם לא יעשו עבורכם את העבודה. שימוש בתוספי מזון לספורטאים נועד לאנשים שעושים כושר ועוברים אימונים אינטנסיביים. בנוסף, חשוב למדוד את ההתקדמות והשיפור וכמובן להיות עירניים לשינויים טובים ורעים כדי לבדוק האם להמשיך או לשנות את הרגלי התזונה והשימוש בתוספים בהתאם לצורך.

בהרחבה על נושא תוספי מזון לספורטאים ניתן לקרוא באתר – vitamins-ninja.com

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!