טיפ: איך להסיר סרח עור באופן טבעי

פיתרון לסרח עור
מאת בריאות פלוס  ·  19 בינואר 2017

על סרח עור שמעתם? אולי לא כי לא ידעתם איך לקרוא לזה. בחו"ל קוראים להם Skin Tags. אבל בארץ משום מה הם קיבלו את השם "סרח עור".

מדובר בכדורים קטנים של עור שנמצאים על הגוף שלנו ולא עושים שום נזק משמעותי מלבד לכער אותנו עוד קצת. עד היום אולי חשבתם שזה זה מה שזה, אולי חשבתם לגזור אותם עם מספריים (לא!) ואולי חשבתם לנטוש אותם לחלוטין, אבל תדעו שיש מה לעשות.

איך נוצרים סרחי עור?

ההנחה היא שהם נוצרים כתוצאה משפשוף או חיכוך של העור עם עצמו. הם יכולים להופיע על כל הגוף אבל הם נוטים להופיע בעיקר במקומות מקופלים כמו הצוואר, העורף ובית השחי. עם זאת, הם לא כואבים ולא מזיקים אך הם בהחלט מפריעים למראה החיצוני או אולי במקרים אחרים הם מטרידים אותנו בזמן גילוח או ענידת תכשיט מסוים.

טיפול טבעי להסרת סרח עור

ובכן, אם אתם רוצים לעשות משהו לגביהם, אין צורך שתלכו עד הרופא ותוציאו מאות שקלים בהליך שיסיר אותם. יש טיפול טבעי טוב ויעיל, והוא לפה לפניכם.

חומץ תפוחים

חומץ תפוחים

כן, קראתם נכון. חומץ תפוחים מועיל לטיפול בסרח עור. אנחנו נסביר לכם איך בדיוק משתמשים בחומץ התפוחים כדי להסיר את סרח העור.

התהליך – טבלו כדור צמר בחומץ תפוחים ומרחו על סרח העור 2-3 פעמים ביום. אם תעשו זאת כל יום, בדרך כלל לאחר שבוע (לפעמים אפילו יותר) סרח העור ישנה צבע וינשור מעצמו וללא כאב. שימו לב, זה יכול לקחת זמן ולכן חשוב להיאזר בסבלנות. כשאתם מורחים את החומץ על סרח העור, אל תעשו זאת באופן שטחי, אלא ממש לחצו על הכדור הקטן כדי שתרגישו שאתם ממשים את הפוטנציאל של החומר.

שימו לב, למרות שחומץ תפוחים הוא חומר טבעי, הוא יכול לגרום לעקצוצים וגירוי של העור ולכן אפשר למהול קצת את החומץ במים כדי שלא יהיה כל כך מציק.

שמן עץ התה

גם שימוש בשמן עץ התה מומלץ מאוד להסרת סרחי עור. מדובר בחומר טבעי ולכן אין חשש.

התהליך – נקו את האזור של סרח העור במים. לאחר מכן קחו כדור צמר וטבלו אותו מעט במים כדי שלא יהיה רוטב לגמרי אלא טיפה לח. טפטפו עליו טיפות בודדות של שמן עץ התה ומרחו היטב על האזור של סרח העור. מומלץ לאחר מכן לשים תחבושת או פלסטר כלשהו על האזור כדי לסגור את האזור עליו מרחנו את שמן עץ התה. עשו זאת 2-3 פעמים ביום ובדרך כלל ניתן לראות תוצאות תוך שבועיים.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!