5 טיפים לבחירת נעלי ריצה

מאת בריאות פלוס  ·  15 במאי 2018

כמעט כל אורטופד מומחה יגיד לכם שאם אתם רוצים לשמור על הבריאות של הגב שלכם, כדאי שתתחילו לנעול את נעלי ההתעמלות הנכונות. למעשה, הקשר בין בריאות כף הרגל ועמוד השדרה נחקר מאות פעמים לאורך השנים והוא קיבל ביסוס הן בעולם המדעי והן בעולם הרפואה המשלימה. אזה איך תבחרו את הנעליים הנכונות? הנה 5 טיפים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה.

1.בחרו בנעלי ריצה קלות במיוחד

יש מגוון של נעלי ריצה מומלצות אולם כדאי לבחור דווקא בדגמים הקלים יותר. משום שאתם נושאים את המשקל של הנעל בכל צעד , חשוב שתבחרו נעליים אשר אינם שוקלות מעל ל200 גרם. ככל שנעלי הריצה שלכם ישקלו פחות, כך יווצר פחות עומס על המפרקים והגב התחתון ואתם תסבלו פחות ופחות מכאבי גב חזקים.

2.הקפידו על איכות הסוליה

כמעט בלתי ניתן להפריז בחשיבותה של איכות הסולייה ותרומתה לבריאות הגב שלכם. סוליה קשה מדי, עלולה לגרום לכך שתרגישו כל זעזוע וכל הדיסקים שבגב שלכם יעבדו שעות נוספות. להבדיל, סוליה אשר מצויידת במנגנון של בלימת זעזועים וברכות יחסית, תאפשר לכם לצעוד בקלילות ולדעת שהגב שלכם לא יספוג את הפגיעה. לכן, כדאי שתבחרו בסוליה הנכונה ואל תתביישו להחזיר את הנעל במידה והיא לא מתאימה לכם.

3.אל תסתכלו על המותג, תסתכלו על הדגם

חשוב לדעת שלא כל המותגים המובילים יעניקו לגב שלכם את התמיכה הראוייה ולכל מותג יש מגוון של דגמים שפשוט לא יתאימו לגב שלכם. העניין נובע  מכך שהחברות המובילות רוצות לספק היצע אשר מתאים לכל פלח שוק, אך רק בדגמים היקרים תמצאו את הטכנולוגיה האחרונה. לכן, שימו לב לשנת הייצור של כל דגם, לטכנולוגיה אשר מרכיבה אותו ולהרכב החומרים אשר מהווה את הליבה של הנעל.

4.שימו לב לחומרים שמרכיבים את הגפה

למרות שיש לא מעט נעלי ריצה מומלצות, לעיתים ההבדל הגדול טמון דווקא בגפה. לעובדה שבשנים האחרונות אנו רואים מעבר לגפות אשר מתבססות על חומרים נושמים ואריגים סופר אלסטיים, יש משמעות גם בעבור הגב שלכם. ככל שגפת הנעלה תהיהי נעימה יותר, אתם תנועו באופן טבעי ואינטואיטיבי יותר. גפה מעור, תפגע לכם בחופש התנועה ותאלץ אתכם ללכת בסגנון שיכביד על שרירי הגב שלכם.

5.השתדלו לבחור בנעליים ברוחב הנכון

בחירה של רוחב הנעליים לא רק תקבע את רמת הנוחות שלכם אלא גם תשפיע על בריאות הגב. נעליים רחבות במיוחד לא יעניקו תמיכה מלאה לעקב שלכם וישפיעו באופן ממשי על כאבי הגב שמהם תסבלו. מאידך, נעליים צרות במיוחד עלולות לגרום להתפתחות של פלטפוס יאלצו אתכם להוסיף גם מדרס. חשוב שהנעליים יעטפו את כף הרגל שלכם באופן מדוייק ויספקו הגנה של ממש מפני מגוון של חבלות וזעזועים.

למידע נוסף על בחירת נעלי ריצה מומלצות, לחצו כאן למדריך המלא.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!