אחד החומרים היותר מופלאים בגוף האדם – חומצה היאלורונית

מאת בריאות פלוס  ·  22 בנובמבר 2017

אומנם חומצה היאלורונית מגיעה ממקור טבעי ואף מגוף האדם, אך יחד עם זאת היא גם נצרכת באופנים מלאכותיים, וזאת כי היא מחזיקה בשורה ארוכה של יתרונות חשובים עבור שימור בריאות הגוף ותחזוקתו באופן יעיל ביותר. אם כן מהי אותה חומצה היאלורונית? ובכם מדובר במולקולה גדולה במיוחד אשר חוברת למולקולת יחסית זהות, כך שהמבנה האטומי שמתקבל סופח אליו כמויות משמעותיות של מים, וזהו נותן שנמצא מאוד חשוב עבור מגוון טיפולים בריאותיים וקוסמטיים.

טיפולים קוסמטיים

בתחום הטיפולי קוסמטי, חוסר של חומצה היאלורונית מוביל למראה יותר זקן, ולו כי החוסר מוביל למראה מקומט של פני העור. כך למשל חומצה זו משחקת תפקיד חשוב ביותר באזור העיניים והיא זו ששומרת על מראה חף מקמטים. אי לכך, לאחר שגילו כיצד ניתן להפיק את החומצה גם באמצעות תרביות שאינן מן החי, חומצה זו מהווה שם דבר בתחום הקוסמטי, כאשר כל העת מתגלים יתרונות נוספים, למשל היכולת לחדש רקמות.

שימושים מגוונים

מבקשים דוגמאות עבורן משמשת כגלגל הצלה החומצה ההיאלורונית? ובכן היא אידאלית עבור מילוי שקעים מתחת לעיניים חומצה היאלורונית, היא מונעת שחיקה של הסחוס, היא מסייעת למלא קמטים באמצעות הזרקה מקומית (בתחום זה ניתן למצוא מגוון סמיכויות שונות של החומצה – אם עבור מילוי השפתיים ואם עבור החלקת קמטוטים עדינים), היא יעילה עבור הוספת נפח לאזור הסנטר והלחיים, ניתן למרוח סרומים שמכילים מולקולות קטנטנות של החומצה, היא אידאלית עובר השבת המראה הזוהר והבוהק למגוון אזורים בגוף, היא אידאלית עבור טיפול בקשקשים וחידוש צמיחת השיער, היא מצויה במגוון מוצרי איפור עתירי לחות וגם בתחום רפואת העיניים יש לחומצה ההיאלורונית מקום של כבוד.

משמעות החומצה על איכות הראייה

אם נתמקד בתחום רפואת העיניים, נציין תחילה שגלגל העין מכיל ריכוז גבוה של החומצה, ועל כן כאשר ישנה פגיעה בחומצה ההיאלורונית שבעין, איכות הראייה עלולה להתקלקל. אי לכך החומצה לא פעם מהווה פרמטר מכריע במגוון ניתוחי שיחוזר של גלגל העין ובנוסף באופן שוטף החומצה מסייעת להקל על עיניים יבשות ואף לשפר את איכות הראייה.

בחירת רופא לטיפול באמצעות חומצה היאלורונית למילוי השקעים מתחת לעיניים

אם אתם תוהים גם כיצד לטשטש עיגולים שחורים סביב העיניים טיפול אפקטיבי ביותר אשר מחזיר את המראה הרענן והצעיר לפנים הנו: הזרקת חומצה היאלורונית למילוי השקעים ולהשבת הנפח מתחת לעיניים.  בעת פגישת הייעוץ רצוי לוודא כי מעבר לניסיונו, המלצות מטופליו ומיומנותו של הרופא בפרקטיקה כי הוא גם רופא מיומן במספר טכניקות לטיפול בבעיה ובסוגי חומר שונים. בנוסף, רצוי לוודא כי במרפאתו נעשה שימוש במספר סוגי סמיכויות של חומצה היאלורונית על מנת להשיג מראה טבעי שמדמה את איכויות העור הטבעיות.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!