השתלות שיניים – האם זה כדאי?

מאת בריאות פלוס  ·  25 בנובמבר 2018

השתלות שיניים הן ללא ספק תחום שהתפתח מאוד במהלך השנים האחרונות, וכיום כל מי שמעוניין בכך יוכל לעבור השתלת שיניים במהירות וללא סיכונים מיותרים. כל שן היא בעלת תפקיד חשוב וחיוני וכאשר חסרות שיניים, התפקוד של הלעיסה יורד ורמת ההנאה מפעולת האכילה פוחתת. בנוסף לכך, קיימים סיבוכים שונים שעשויים לקרות כתוצאה ממחסור בשיניים והפתרון של השתלה הוא המומלץ ביותר.

איך כל זה מתחיל?

התינוק נולד ללא שיניים, שכן בחודשים הראשונים הוא לא זקוק למזון מוצק, שיני החלב מתחילות לבקוע בגיל חצי שנה מה שמאפשר לגופו לקבל מזון מתאים יותר ולהביא להתפתחות בריאה. את השיניים הללו שינשרו בתקופת הילדות יחליפו שיניים קבועות והן אלו שישרתו אותנו במהלך החיים. הכול טוב ויפה כל עוד השיניים מחזיקות מעמד ומאפשרות לנו ללעוס את המזון כמו שצריך, ברגע ששן אחת או יותר נושרת אז כדאי להתחיל לחשוב על פתרון הולם.

מה ניתן לעשות כשמאבדם שיניים?

מחסור בשיניים ישאיר לנו חללים שונים בפה שיגרמו לא רק לבעיות לעיסה אלא גם לקושי בדיבור, בעיות אסתטיות שונות ועוד, מה שעשוי להביא גם לחוסר ביטחון אישי. פניה אל רופא שיניים שמתמחה בהשתלות היא הדרך הנכונה לטפל בנושא, הוא יבדוק את הנושא יעשה כל מה שנחוץ על מנת לקדם תהליך של השתלת שיניים.

הסיבות לנשירת שן אחת או יותר הן רבות ויכולות לנבוע ממחלת חניכיים, חוסר היגיינה, עישון תכוף ועוד. התפתחות של דלקת עשויה להתדרדר במהירות למצב שבו נדרשת השתלה. מומלץ להגיע אל רופא מהשיניים לבדיקות תקופתיות גם מבלי שקיים חשד לבעיה כל שהיא, הגורם הרפואי עשוי לגלות את ניצניה של בעיה כל שהיא ולחסוך לכם ברבה כאבים וגם כסף. אם ישנם כאבים שהולכים ומחמירים, חשוב להגיע כמה שיותר מהר למרפאת שיניים ולטפל בבעיה. ישנם אנשים שמנסים להתעלם מהבעיה וליטול משככי כאבים. זה כמובן לא יפתור את הבעיה ורק יחמיר אותה.

מה חדש בתחום ההשתלות?

כיום ניתן להשתיל שיניים במהירות על ידי שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ולחזור לשגרת לעיסה נוחה ובטוחה. ההשתלה מתבצעת במרפאות ייעודיות באופן מדויק בהרבה מאשר מה שהיה נהוג בעבר, ואין כל סיבה לחשוש מההליך הרפואי. כל מה שנחוץ הוא להגיע למרפאה שמתמחה בתחום ההשתלות ולעבור אבחון שכולל צילום של הלסת. חשוב להגיע רק לרופא מומחה ולא להסתפק ברופא שיניים רגיל שלא מנוסה בתחום של השתלות. לקיחת המידות היא פשוטה ומהירה ובעיקר מדויקת מאוד כך שהתוצאה תהיה מתאימה באופן מושלם למטופל.

לאחר ההשתלה תוכלו לשוב במהרה לשגרה וליהנות ממזון טעים ובריא. בנוסף לכך, יינתן גם פתרון בהיבט האסתטי ותוכלו לשוב ולחייך מבלי לחשוש. חושב כמובן לעשות כל מה שנחוץ על מנת לשמור על שיניים בריאות ולהגיע לבדיקה בכל חצי שנה על מנת לוודא שהכול כשורה.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!