ההריון שלך ורשת האינטרנט- התכונני להיות מחוברת

מאת בריאות פלוס  ·  1 בפברואר 2017

את בהריון? בשעה טובה ומזל טוב!. סביר להניח שמעתה ודרך לפחות כל החודשים הראשונים עם התינוק שלך, תהיי מחוברת לא מעט לרשת ותשאבי ממנה המון מידע-  גם על ההריון, וכמובן גם על גידול הצאצא החדש. אז איך תנהגי נכון, איזה מידע מצפה לך ועל כמה ממנו להסתמך?

הכירי מראש את כל תופעות הלוואי הצפויות לך בהריון

אם יש דבר שרשת האינטרנט יכולה לעזור לך בו במהלך חודשי ההריון השונים, הוא נושא ההכרות מראש עם כל מה שצפוי לעבור עליך בשבועות ההריון הראשונים. הרשת מוצפת מידע על הזמנים הקריטיים הללו, ואם תדעי מראש את תופעות הלוואי הצפויות, סביר להניח שתלחצי פחות ותדעי גם אם לא במאה אחוז, למה לצפות. עוד מידע חשוב שתוכלי למצוא ברשת, הן המלצות תזונה שיוכלו לסייע לך להתאים את התזונה האישית שלך לתקופת ההריון כך שהעובר שלך יקבל כל מה שהוא זקוק לו במהלך תשעת החודשים הללו.

למה לשים לב? למרות כל המידע השימושי שתמצאי לגבי חודשי ושבועות ההריון השונים, חשוב לזכור שבכל זאת כל אשה היא שונה. ותופעות לוואי שתופענה אצל אחרת, לא בהכרח תופענה גם אצלך.

עוד המלצה חשובה היא נושא התזונה. באתרים רבים, תמצאי המלצה לקחת תוספי מזון שונים בתקופת ההריון. בטרם את אכן מתחילה לקחת כאלו, בכל שלב של ההריון, חשוב ומומלץ להתייעץ עם הרופא שלך לגבי לקיחתם. לא כל אישה צריכה לקחת את כל מלוא הוטמינים והתוספים המומלצים בתקופת ההריון, והדבר תלוי גם בשיקולך דעתו של הרופא. זכרי שהריון הוא מצב רגיש, ולכן בכל מה שקשור לתרופות ותוספים, עדיף לא לנהוג בקלות ראש.

מחשבון הריון, מחשבון תאריך לידה, מחשבון התפתחות… שפע המחשבונים שמחכים לך ברשת

עוד דבר שבוודאי תתקלי בו לא מעט במהלך חיפוש המידע שלך אודות הריון הם המחשבונים השונים בנושא. המחשבון הידוע והפופלארי ביותר הוא מחשבון ההריון. מחשבון זה עובד על עקרון פשוט- מזינים את תאריך הוסת האחרון והמחשבון מוסיף אליו 40 שבועות ונותן לך את תאריך הלידה המשוער. עוד מחשבון שמסתמך על תאריך הוסת האחרון שלך, הוא מחשבון גיל העובר העושה חישוב המסתמך על מספר הימים שעברו בין התאריך שהזנת לתאריך הנוכחי.

חוץ מאלו קיימים גם מחשבוני עלייה במשקל, מחשבוני בדיקות הריון והיד עוד נטויה. כאמור, המחשבונים הללו מסייעים לחשב באיזה שלב את בהריון או מה הבדיקות הנחוצות לך בכל שלב אך למרות הנוחות שבשימוש בהם, הם אינם תחליף לרופא.

למה לשים לב? בכל מה שקשור לתאריך הלידה המשוער, החישוב היבש לבד הוא לא תמיד נכון. שכן יש גורמים רבים שמשפיעים על תאריך הלידה והאם יתאחר קצת או יהיה מוקדם יותר בסופו של דבר מ-40 שבועות. כאמור, זכרי שמה שאת רואה במחשבונים הוא תאריך משוער בלבד.

לגבי מחשבונים העוסקים בעלייה במשקל בהריון, כאן מדובר כבר במצבים רפואיים של ממש. נכון שיש המלצות כלליות לעד כמה מומלץ לעלות במשקל בכל שלב של ההריון, אבל זה תלוי בגורמים רבים ולא תמיד העלייה במשקל שהיא השמנה לפי המחשבונים, אכן תהיה כזו גם בפועל בעת בדיקה אצל הרופא או אצל תזונאית. אם את חוששת שהשמנת, עדיף לא להתסמך על המחשבון וללכת לבדיקה באופן ממשי בנושא.

שום דבר לא משתווה לאינטאיציה שלך ולהכרות עם גופך שלך

כאמור, האינטרנט מלא בהמלצות ותובנות על תהליך ההריון והלידה. וגם לאחר מכן על הטיפול בתינוק, תמצאי שפע של מידע. אך יחד איתו חשוב וכדאי לזכור שקיימות גם האינטואיציות שלך כאמא וכאשה ולא כדאי להתעלם מהן. הן שם כדי לסמן לך משהו וכדאי להקשיב להן ולבדוק גם אם זה נראה לא הגיוני לעיתים. גם בהקשר הגופני, רק את יודעת להחליט אם מה שאת מרגישה נכון ונורמלי או שאולי לא. ואם יש לך שאלות או תהיות עדיף לפנות לגורם מומחה.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!