הליכה או ריצה? מה עדיף?

ריצה
מאת בריאות פלוס  ·  2 בינואר 2017

יש הרבה סיבות למה אנשים מתחילים לרוץ: להפחית לחץ, לרדת במשקל או סתם לכיף. אפשר לרוץ בחוץ ואפשר לרוץ על הליכון בחדר כושר או בבית, אבל למרות שהריצה היא טובה לכם, אולי כדאי לשקול לבחור בהליכה על מנת להגיע למטרה הרצויה.

אנחנו נסביר.

למרות שהליכה וריצה מכילות בסופו של דבר יתרונות דומים לבריאות שלכם, התוצאות לא בהכרח זהות. ריצה למשל, טובה יותר להורדה במשקל כי אם תלכו או תרוצו אותו מרחק – אתם תשרפו יותר קלוריות בריצה. מה שאומר שמי שדוגל בהליכה כדי להוריד במשקל, עושה את אותה פעולה ביותר זמן, וחבל.

בנוסף לכך, מחקרים גם בדקו ומצאו שיש עוד הבדל בין רצים להולכים. המחקר גילה שריצה מועילה לייצב את התיאבון. לצורך המחקר העמידו בופה עם מזון, והרצים וההולכים לקחו להם אוכל לאחר פעילות. הבדיקה מצאה שההולכים צרכו 50 קלוריות יותר ממה שהם שרפו והרצים צרכו 200 קלוריות פחות ממה שהם שרפו.

אך חוץ מזה, להליכה יש גם כן יתרונות. מחקרים מצאו שאנשים שצרכו אותה כמות של קלוריות שהם שרפו נהנו מאותם יתרונות. בנוסף לכך, המחקר גילה שאנשים שבוחרים בהליכה על פני ריצה נוטים לשמו על גוף יציב ובריא בעוד שיותר רצים סבלו מכאבי ברכיים, גידים קרועים או כאבים דומים כתוצאה מהריצה והמאמץ של הגוף.

אבל אלו לא כל האופציות

אם נוריד לרגע את הריצה מהשולחן, אפשר לבחור באופציה ג'. הליכה עם משקל עודף. מחקרים מצאו שאנשים שבחרו בהליכה בהליכון תוך כדי שהם לובשים חליפה כבדה שנועדה להוספת משקל – הרוויחו יותר ובעיקר בלט היתרון של חילוף החומרים המהיר.

אז מה לבחור?

אם אתם מתכננים להוריד במשקל – בחרו בריצה. אם אתם רוצים לשמור על גוף בריא ללא סיכונים ורוצים לשמור על אורח חיים אחיד וטוב – בחרו בהליכה.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!