החשיבות של המעלון מדרגות עבור הנכה

מעלון מדרגות
מאת בריאות פלוס  ·  19 ביולי 2017

הרגליים של הנכה במדרגות – בשנה החולפת אפשר לראות את המאבק הרב של נכים כדי שהם יוכלו להשתלב היטב בכל הרבדים בחיים. נכה הוא לא חצי בן אדם וזו לא רק סיסמא, נכים הם אחת האוכלוסיות המוחלשות ביותר והם הגיעו למצב זה או עקב מחלה גנטית שתקפה אותם, יכול להיות מלידה, או מתאונה קשה שהם עברו. במצב כזה המדינה צריכה להיות לטובת הנכים ולהקל עליהם בהשתלבות בעבודה, בנגישות לכל מקום ציבורי ולכן יצאו תקנות רבות לטובתם. עסקים רבים מנגישים את המקומות שלהם לנכים אך עדיין אין פתרונות איכותיים לכולם כיוון שיש מקומות שנמצאים בקומות עליונות וגרמי המדרגות לא יכולים להפוך למעלית בכל מקום. מעלון למדרגות הוא פתרון נהדר שיכול להיות זמני או קבוע בבית, בעסק, במקום העבודה ובכל מקום אחר.

החשיבות של המעלון מדרגות עבור הנכה

  • אנשים רבים נוטים לחשוב שמעלון מדרגות הוא פתרון נוח יותר לנכה. לא מדובר פה על פתרון נוח יותר מפתרון אחר אלא בפעמים רבות זהו הפתרון היחיד. ללא מעלון, הנכה לא יכול להגיע לקצה גרם המדרגות. בשביל אנשים שיכולים לעלות בכוחות עצמם זה לא נראה הפסד גדול כיוון שלא תמיד יש משהו מעניין שם מעבר למדרגות כמו למשל חנויות נוספות במרכז מסחרי עירוני קטן או עוד קומה בעבודה. בשביל הנכה, מדובר במסך חדש שנפתח אליו הוא יכול להגיע ומשמעותה חופש תנועה והרגשה טובה הרבה יותר.
  • מעבר לעובדה שמעלון למדרגות פותח בפני נכים ובעלי מוגבלויות את כל האפשרויות ונותן להם להגיע לכל מקום שהם ירצו בלי להגיש שהנכות שלהם מגבילה אותם. מעלון למדרגות מבטל את הפערים שנוצרים בין נכים לאנשים שהם לא נכים. מעלון למדרגות מאפשר לנכים להשתלב בכל העבודות ולהיות עצמאיים מבחינה תנועה ללא תלות במטפל או במישהו שיעזור.

היכן ניתן התקין מעלון מדרגות

מעלון למדרגות יכול להיות מותקן בכל מקום. אפילו בבתים רבים, בתים פרטיים או בתי דירות בו מצבו של אדם החמיר והוא כרגע מתנייד על כיסא גלגלים או שיש לו מוגבלות מסוימת וקשה לו מבחינה פיזית לעלות, מעלון יכול להיות מותקן במהרה ולבטל את הפער הזה בנגישות ממקום למקום.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!