האם הפרעת קשב וריכוז היא מחלה?

מאת בריאות פלוס  ·  12 בפברואר 2017

לא צריך לכעוס כששומעים שאלות כאלו, כי האמת היא שיש הרבה אנשים שלא באמת מבינים מה זו הפרעת קשב וריכוז ומה המשמעות שלה. יותר מ-10% מהאוכלוסיה סובלים מהפרעת קשב ורכיזו ועוד רבים נוספים סובלים מלקויות למידה כאלו או אחרות. עם זאת, המודעות לגבי לקויות הלמידה הללו היא לא כמו שאמורה להיות ולכן חשוב לפעמים לעצור לרגע ולהבין את הבעיה.

אמנם מעטים האנשים שמגדירים את הפרעת הקשב והריכוז כמחלה אך מקורה של ההפרעה הזו היא בריאותית. מדובר בשתפקוד שונה של המוח ופגיעה בתפקוד ובוויסות מעבירים עצביים. ואם זה לא מספיק לשכנע אתכם, הפרעת הקשב והריכוז היא גנטית ויש השפעה במידה ואחד ההורים הוא בעל הפרעת קשב וריכוז.

אז איך זה בא לידי ביטוי?

אם הייתה הפרעת הקשב והריכוז פשוט חוסר רצון של הילד ללמוד היה זה יותר קשה לנסות לטפל בזה, אך מכיוון שמדובר במשהו שאפשר לטפל בו חשוב לפנות לאבחון דידקטי כדי לאבחן את הבעיה ולקבל את הטיפול המתאים. הטיפול יכול להיות אפילו הכוונה על ידי מומחה, התאמת תכנית לימודים ובמידת הצורך כדורים.

בנוסף לכך, שימו לבש במידה ואתם הורים עובדים ואתם רוצים לגשת לאבחון עם הילד או לצורך מתן סיוע אחר לילד שלכם יש לכם אפשרות להוציא ימי מחלה על מנת להיעדר מהעבודה במידה והילד לומד במסגרת החינוך המיוחד.

האם אפשר להירפא מזה?

אי אפשר להירפא מהפרעת קשב וריכוז לגמרי, אך אפשר לדעת להתמודד איתה ולהעלים את סימניה באמצעות הבנה של הבעיה והבנה בהתמודדות איתה. הפרעת הקשב והריכוז לא עוברת לבד, אך צעירים ומבוגרים לומדים להתגבר עליה ולחיות את החיים למרות הקשיים ואפילו להגיע להישגים גבוהים.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!