דרכים טבעיות להקלה על כאבי שיניים

מאת בריאות פלוס  ·  24 בינואר 2017

אם אי פעם היו שואלים אלף אנשים מה סוג הכאב איתו הכי קשה להם להתמודד, אין כל ספק שכאב שיניים היה מקבל את אחד המקומות הראשונים. מי מאיתנו לא 'חווה' את אותו כאב טורדני, שמונע מכם כל יכולת ריכוז סבירה בדבר מה אחר. אז תודה לאל על קיומם של רופאי שיניים, אבל עד שיתפנה תור אצל הרופא שלכם, יש כמה דברים שתוכלו לעשות בעצמכם שיקלו על הכאב באופן משמעותי.

דרכים להקלה על כאב שיניים

נתחיל בשמן ציפורן – חומר מאלחש הפועל כנגד קשת רחבה של כאבים, ובראשם כאב שיניים. דרך הפעולה היא טפטוף על כדור צמר גפן ו"טפיחה" באזור הכואב. יש לבצע את הפעולה בזהירות רבה, שכן מגע ישיר עם החניכיים (או עם פצעי לשון ופה) עלול לגרום לכאב להתעצם.

נמשיך עם פריט שנמצא כמעט בכל בית – שקית (תיון) של תה עם נענע. בטח לא ידעתם שחומר בשם מנטול המצוי בתיון בכמות גבוהה מסייע 'לקרר' את חלל הפה והחניכיים, ובכך מפחית את כאב השיניים באופן משמעותי. אם תה נענע לא עובד, נסו את השיטה המוכרת לרבים – גרגור מי מלח. לא, זאת לא תרופת סבתא חסרת ערך, אלא אמצעי חיטוי והרגעת כאב נפלאים. על המים להיות חמים, על הגרגור להימשך כחצי דקה ועל המלח להכיל כפית אחת. למי מלח יכולת לשאוב נוזלים מהחניכיים, דבר שמקטין את גובה הנפיחות ובכך, מפחית את עוצמת הכאב. עוד גרגור מוצלח נעשה באמצעות מי חמצן, אשר הורגים חיידקים ובקטריות, מנדפים שאריות אוכל ופירורים ויוצרים תחושת קרירות נעימה.

על תמצית מור, שמעתם? תמצית העשויה משרף עץ המור שעל פי עדויות רבים, "עושה קסמים" בכל הקשור להפחתת כאבי שיניים. השיטה דומה למי פה/מלח – גרגור התמצית/האבקה בתוספת מים במשך כחצי דקה, בין 4 ל-5 פעמים ביום, עד להיעלמות הכאב. ניתן לרכוש את התמצית בכל חנות טבע ובריאות. אין כמעט רופא שיניים שלא ימליץ על התמצית הזו בחום.

לקראת סיום, נזכיר שיטה שאמנם לא מומלצת לנשים בהריון, אך נפלאה לכל שאר האנשים: עיסוי בנקודות לחץ בכף היד הוכח במפחית תחושות כאב באמצעות שחרור אנדורפין (חומר כימי הנמצא במוח). דרך הפעולה: לחיצות עם האגודל ביד אחת על החיבור בין האגודל לאצבע המורה ביד השנייה. עשו זאת במשך 2-3 דקות ותחושו הקלה הדרגתית. ואם כל זה לא עזר (וגם אם כן), אל תדחו את הבדיקה והטיפול. גשו בהקדם למרפאת רופא שיניים ושימו סוף לבעיה. רק בריאות!

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!