דיאטת תה ירוק – מידע, טיפים והמלצות

מאת בריאות פלוס  ·  23 במאי 2017

מאמר מקיף בנושא דיאטת תה ירוק.

מידע כללי על דיאטת תה ירוק

בשונה ממגוון הדיאטות המוכרות, דיאטת תה ירוק נחשבת לדיאטה העתיקה והבטוחה ביותר מכיוון שאת השימוש בתה ירוק החלו עוד לפני מאות אלפי שנים בתרבויות האסייתיות.

למעשה, הראשונים שלמדו וידעו כיצד יש לנצל את יתרונותיו התזונתיים של התה הירוק היו הסינים והיפנים.

במהרה הם הבינו כי התה הירוק בעל תכונות בריאותיות רבות ויש לו יכולת משמעותית להשפיע על מערכת העיכול וחילוף החומרים בגוף האדם.

תה ירוק מסייע להרזיה

כעבור זמן לא ארוך הופיע התה הירוק גם בארצות המערביות ואנשים הופתעו לגלות כי תה ירוק מועיל ומסייע למי שמעוניין לרזות. תה ירוק בריא ומזין, אינו מכיל רכיבים מסוכנים ויש בו יתרונות רבים המובילים לתהליך דיאטטי והרזיה.

דיאטת תה ירוק מבוססת למעשה על שקיקי תה הירוק הפשוטים שניתן לרכוש בכל סופר מרקט באזור מגוריכם. כמו כן, ניתן לרכוש תה ירוק משובח וטבעי גם בחנויות המרקחת והטבע. הדיאטה מתבססת על שתייה מרובה של תה ירוק או על נטילת כמוסות בהן יש תמצית של תה ירוק.

מהי דיאטת תה ירוק?

כמו בכל מצב בו הגוף עשוי לחוות שינוי תזונתי, מומלץ להתייעץ עם דיאטנית או רופא מומחה טרם התחלת הדיאטה.

לאחר מכן, במידה ובחרתם לשלב את התה הירוק בתפריט היום-יום שלכם יש לוודא כי אכן הוא מרכזי.

מיד לאחר ההתעוררות בבוקר, ניתן להתחיל את היום עם כוס תה ירוק, מה שיביא מיידית לתחושה של אנרגיה. מבחינה פנימית, הגוף חווה חיזוק מכיוון שהתה הירוק משפר את תפקוד המערכת החיסונית.

על מנת להגביר את תחושת השובע יש לצרוך כוס תה ירוק נוספת, ניתן לשתות תה חם או קר, תלוי בהעדפה האישית שלכם. בשלב זה, הגוף יחוש בפעילות התה הירוק ויוגבר קצב חילוף החומרים.

בהמשך היום יש לשלב את התה הירוק בתזונה שלכם ולוודא כי עד שעת השינה שתיתם כשמונה כוסות תה ירוק. הדרישה היא לשתות מינימום ארבע כוסות ביום. אין הגבלה מדויקת בתפריט הנוסף אך כמובן שלא צריך לצרוך פחמימות, מתוקים, שומנים מיותרים וכדומה.

כמה קילוגרם ניתן לרזות עם דיאטת תה ירוק?

קצב הירידה במשקל וכמות הקילוגרמים שניתן לרזות תלוי בעיקר בכם ובמשך התקופה שאתם עושים דיאטה. כמו כן, חייב להיות מאוזנים מבחינת התזונה שנלווית לשתיית התה ירוק.

מי שחושב שדיאטת תה ירוק וכמוסות תה ירוק הן מעין קסם – טועה. על מנת לשפר תוצאות ולהגביר את קצת ההרזיה יש לשלב פעילות גופנית וכושר על מנת להגיע למשקל היעד. עם זאת, התוצאות בדרך כלל מראות כי מי שהקפיד על דיאטת תה ירוק הצליח לרזות כ-2 קילוגרם בשבוע.

דיאטת תה ירוק – יתרונות וחסרונות על פני דיאטות אחרות:

  • היתרון הבולט ביותר זו העובדה כי תה ירוק יוצר אצל האדם תחושת שובע. כמו כן, תה ירוק מתאים לכלל האנשים ולא ידוע על איסורים מסויימים אודותיו.
  • בתה הירוק יש כמות גדולה של פוליפנולים וביניהם הפולינול EGCG המסייע לניקוי הגוף. החיסרון שיש לעמוד אודותיו זו העובדה כי התה ירוק אינו מספיק בכדי להוות חלק יחיד בדיאטה.
  • יש לשלב עמו מזונות נוספים ותפריט מוגבל קלוריות בכדי לרזות. חשוב לציין כי זו עובדה שתה ירוק מרזה ולא ניתן לערער על כך אך בכדי שתהליך הירידה במשקל אכן יהיה יעיל עליכם להקפיד על כושר, תזונה נכונה ואורח חיים בריא.
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!