כך תשמרו על בריאות הפה והשיניים אצל ילדים

מאת בריאות פלוס  ·  19 ביולי 2020

פחד מטיפולי שיניים אינו נפוץ רק אצל ילדים אלא גם אצל מבוגרים. רבים מאיתנו נלחצים מפעולות פשוטות הקשורות לטיפול בשיניים כמו בדיקה תקופתית וניקוי אבנית. מה אפשר לעשות על מנת לשמור על בריאות השיניים של ילדינו? ואיך אפשר להקנות הרגלים טובים ונכונים? המשיכו בקריאה וגלו.

מניעה ושמירה על בריאות השיניים

כבר מגיל צעיר, חשוב מאוד להקנות לילדים הרגלים נכונים. הכוונה היא שיש להקפיד על צחצוח השיניים בבוקר וגם בערב. עד גיל 8, יש לעזור לילדים לצחצח את השיניים. מגיל 8, אפשר ללמד את הילדים לצחצח את השיניים בעצמם ולבדוק שהם אכן עושים זאת בצורה איכותית וטובה.

חינוך מהבית לבריאות השיניים

יש להסביר לילדים את החשיבות הגדולה שיש בצחצוח השיניים9. אפשר לדבר על למה חשוב לשמור על השיניים נקיות, מדוע חשוב לסלק את החיידקים וכמו כן להיפטר משאריות של אוכל שנתקעות בין השיניים. חשוב מאוד לשמש דוגמה אישית כמבוגרים ולהקפיד על צחצוח וניקוי השיניים.

היגיינת פה של ההורים והילדים

יש לשמור על היגיינה נכונה שכן במידה ויש בעיות שיניים ופה אצל ההורים, הדבר עשוי לצור בעיות גם אצל הילדים. מה הכוונה? נניח שהמוצץ של הילד נפל ובחרנו לנקות אותו עם הפה שלנו במקום לשטוף במים, אז אנו עשויים להעביר את החיידקים מהפה שלנו לפה של הילדים. לכן, אל תוותרו על היגיינה.

בדיקת שיניים החל מגיל שנה

רוב הילדים הקטנים שהינם בגיל שנה, לא סובלים מחורים בשיניים. מה שכן, בדיקת השיניים חשובה מאוד בגיל הזה. רופא או רופאת השיניים יבדקו את השיניים של הילדים ויראו שהן מתפתחות בצורה תקינה. כמו כן ידברו עם ההורים לגבי הרגלי צחצוח ותזונה נכונים. כאשר הילדים יתרגלו להגיע לביקור אצל רופא או רופאת השיניים, הדבר ייצור קשר ביניהם לילדים, מה שיסייע בהמשך לביקורים להיות מסודרים, קבועים ועם רופא או רופאה שהם מכירים. זה גם הזמן להזכיר שיש לבחור רופא או רופאה שהינם מומלצים ונמצאים באזור מגוריכם. לדוגמה, אם אתם מתגוררים בעיר תל אביב, אז בחרו רופא שיניים בתל אביב וכזה שיש עליו המלצות ויודע כיצד לטפל לא רק במבוגרים אלא גם בילדים.

גישה של הרופא

רופא שיש לו ניסיון יידע כיצד להסביר לילדים מה הולך להיות בטיפול. הוא יעשה זאת באמצעות שפה המתאימה לילדים. כך הילדים לא יחששו מהבדיקה או מהטיפול שהם צריכים לעבור.

מחירים

שירותי רפואת שיניים ניתן לקבל דרך קופות החולים או באופן פרטי. אם אתם או הילדים שלכם נדרשים לטיפולים מורכבים, אז אפשר לקבל הצעות מחיר ממספר רופאים פרטיים וגם משירותי בריאות השיניים המוצעים על ידי קופות החולים. חשוב מאוד לא להתפתות לבצע טיפולים אצל רופא או רופאת שיניים שנתנו מחירים זולים. כלומר יש לקחת בחשבון עוד פרמטרים בהם תחום ההתמחות של הרופא, שנות ניסיון, המלצות וכו'.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!