בדיקות רנטגן עד הבית

מאת בריאות פלוס  ·  20 בפברואר 2017

עבור אנשים המתקשים לצאת מביתם, בדיקות רפואיות שצריכות להיעשות במרפאה או בבית החולים עלולות להיות חוויה לא פשוטה. הדוחק והצפיפות במקום, ולעיתים עצם היציאה החוצה, לאחר תקופה ארוכה של הסתגרות- דורשים מאמץ פיזי ונפשי רב. כיום ישנה אפשרות לבצע בדיקות מיוחדות כמו למשל רנטגן- במקום המגורים, בין אם זה בית פרטי או אפילו בבית אבות.

כיצד מתבצעות בדיקות רנטגן עד הבית?

הרעיון העומד מאחורי השירות הוא, הבאת מלוא המכשור הנדרש לשם ביצוע הבדיקה, היישר אל מקום מגוריו של המטופל, מבלי שייאלץ לצאת מביתו. השירות ניתן ברמה מקצועית מעולה, ללא התפשרות על אף פרט, ומתוך הבנה כי עבור אוכלוסייה מסוימת- מדובר בהצלת נפשות ממש, בעיקר מבחינה נפשית. לאחר קבלת הפנייה מרופא המוכיחה כי המטופל אכן זקוק לשירות כזה, יגיע אליו טכנאי שיבצע את הבדיקה באמצעות מכשיר רנטגן נייד, ואת התוצאות יוכל לשלוח בתוך זמן קצר לפענוח ומשם- ישירות אל מרפאת-האם של הפציינט, אל הרופא המטפל הקבוע שלו. בצורה כזו נחסכת ההמתנה הרבה עד לתור המיוחל, ולא צריך לחכות שבועות מזמן ביצוע הבדיקה ועד לתוצאות- הן מתקבלות בתוך כ 48 שעות לכל היותר.

מהם היתרונות של ביצוע בדיקות רפואיות בבית המטופל?

מלבד היתרון הברור של ביצוע הבדיקה בצורה מקצועית ומהירה וללא זמני המתנה מיותרים, לבדיקות רפואיות המתרחשות בבית המטופל ישנה חשיבות נוספת. כאשר המחולה, שנמצא ממילא בתקופה רגישה וחש מועקה רבה לנוכח הצורך להיבדק- נמצא באי שקט, ייתכן והדבר ישפיע על תוצאות הבדיקה והיכולת לבצע אותה כמו שצריך. פחד ורתיעה מבית החולים ומהאווירה שבו, יכולה לגרום לצורך לבצע מחדש את הבדיקה או שהיא מתארכת מאוד, בשל חוסר שיתוף פעולה של המטופל, שיכול להתבטא בתזוזות רבות או בסירוב לבצע אותה בזמן אמת. כאשר בדיקת הרנטגן נעשית בתנאים המיטביים עבורו, המטופל ירגיש רוגע וביטחון, כך שהפעולה תימשך זמן מינימלי הנדרש לשם ביצועה ותו לא. נוסף לכך, לעיתים בדיקות רנטגן דורשות התפשטות של המטופל והדבר מייצר אי נוחות, בעיקר אצל נשים. בדיקות רנטגן עד הבית מאפשרות תחושה של פרטיות מלאה ושמירה יתרה על כבוד המטופל.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!