איך לשרוף קלוריות בישיבה

שריפת קלוריות בישיבה
מאת בריאות פלוס  ·  12 בינואר 2017

כולנו רוצים לשרוף קלוריות ולהיות רזים וחטובים, אבל חלקנו עצלנים או שאין לנו יותר מדי זמן פנוי כדי להקדיש לכושר. בנוסף, יש אנשים שבמקום עבודתם יושבים מול מחשב במשך כמעט 8 שעות ולכן אנחנו מוצאים את עצמנו מקלידים בגוגל משהו כמו "איך לשרוף קלוריות בישיבה". זה עצוב, אבל זו האמת.

אז בין אם אתם רוצים לשרוף קלוריות בישיבה מול מחשב, או לשרוף קלוריות בישיבה מול הטלוויזיה, הנה כמה טיפים ורעיונות שאולי יועילו לכם.

צחוק

תמיד טוב לשמור על הומור ועל מצב רוח טוב, אבל גם בשביל לשרוף קלוריות הצחוק יכול לעזור לכם. מחקר שנערך באוניברסיטת ונדרבילט מצא שלצחוק במשך 10-15 דקות לכל אורך היום יכול לעזור לכם בשריפת 40 קלוריות. לא רק זה, אלא שבזמן צחוק קצב פעילות הלב שלכם גובר וחילוף החומרים שלהם ממהיר כך שאתם שורפים קלוריות גם אחרי שהפסקתם לצחוק.

פתחו שרירים

גם כשאתם יושבים אתם יכולים לשרוף קלוריות ולפתח שרירים. הנה כמה דוגמאות.

שרירי בטן – נשרפו את כל האוויר שלכם בגוף ואז קווצו את הבטן למשך 5-8 שניות כך שתרגישו את שרירי הבטן שלכם מתאמצים. עשו 2 סטים של פעולה זו, 8 פעמים כל סט.

רגליים – הניחו כדור קטן בין הירכיים ומעכו אותו במשך 10 שניות. 3 סטים כאלו, 20 פעם כל סט, במשך 2-3 פעמים בשבוע. דרך נוספת היא לצעוד במקום או לבצע פעולת רכיבה של אופניים ללא האופניים תוך כדי שאתם יושבים על הכסא. אם יש לכם פדלים שנועדו למטרה כדי לאמן את שרירי הרגליים זה אפילו יותר טוב.

חלק אחורי – קווצו את שרירי הישבן שלכם למשך 5 שניות. עשו זאת 10 פעמים בכל שעה בזמן שאתם יושבים על הכסא.

אל תישארו בחוסר מעש

נדנדו את הרגליים שלכם, תופפו על השולחן או שחקו עם העט – כל זאת כמובן מבלי לעצבן את היושבים סביבכם. אמנם אתם תיראו כמו משוגעים, אבל אם תעשו זאת הרבה במשך היום אתם יכולים למצוא את עצמכם שורפים עד 300 קלוריות ביום (על פי מחקר של אוניברסיטת איווה). כל תזוזה שלכם דורשת מכם אנרגיה, תנועות קטנות דורשות כמויות קטנות של אנרגיה אך הרבה תנועות קטנות דורשות כמות גדולה של אנרגיה. זה העיקרון.

עוד דבר קטן אך חשוב, כשיש לכם הזדמנות לקום מהכסא ולהסתובב קצת בחדר או ללכת לשירותים \ למטבחון, עשו זאת ונצלו את זה כדי לשחרר את הגוף שלכם. אל תתנו לו להתנוון.

הישארו קרירים

הגוף שלנו שורף קלוריות במטרה להישאר חמימים. אז אנחנו לא אומרים שבחורף אתם צריכים לעבוד מול מחשב בלי חולצה, אבל אם תדאגו לכך שבמשרד יהיה טיפה קריר יותר מהטמפרטורה הנעימה, זה יהיה נהדר.

אכלו נכון ושתו הרבה מים

אנשים שמבלים כל היום בישיבה צריכים לשים דגש יותר גדול על מה הם אוכלים כי ככל שאתם שורפים פחות קלוריות במהלך היום, אתם צריכים לדאוג לכך שאתם צורכים פחות מכך. בנוסף, שתייה מרובה מועילה וטובה לחילוף החומרים, קראו עוד על שתיית מים.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!