איך להתמיד בדיאטה

להתמיד בדיאטה
מאת בריאות פלוס  ·  21 במאי 2017

כפי שאמרנו ואתם גם בטח יודעים, החלק הקשה בדיאטה הוא ההתמדה. אחרי כמה ימים של דיאטה שנראית מוצלחת תמיד מגיעה הזדמנות לנפילה ולמרות שנפילה לא אומרת בהכרח שנכשלתם ואין טעם להמשיך, היא בדרך כלל מורידה את המוטיבציה. אז איך מתמידים בדיאטה ואיך מצליחים להתמודד מול הפיתויים? הנה כמה טיפים ורעיונות.

מבחינה מחשבתית

  • מצאו מה שיתן לכם את המוטיבציה – כל אחד יכול לקבל מוטיבציה בדרך אחרת, יש כאלו שכבר היו רזים בעבר ולכן הם יכולים לראות תמונות שלהם כשהם היו רזים וזה ייתן להם מוטיבציה להיראות כך שוב, אחרים יקבלו מוטיבציה מכל מיני משפטים למיניהם שהם ממש יתחברו אליהם ועוד…
  • בחרו את היעד ועקבו אחר ההתקדמות – כשאין יעד הדרך יכולה להיראות מאוד מיותרת. בחרו את המשקל אליו אתם רוצים להגיע וציינו גם את המשקל הנוכחי. הישקלו כמה פעמים בשבוע בשעות קבועות וביום שישי כתבו את הממוצע ורשמו אותו. תוך שבועות מועטים תוכלו לראות במשקל שלכם יורד בקצב אחיד וזה ייתן לכם את המוטיבציה. אז נכון שצריך לחכות כמה שבועות בשביל לראות את ההתקדמות הזאת על הגרף, אבל זה יהפוך את שאר השבועות להרבה יותר קלים.
  • אל תסתכלו על הדיאטה כעל דיאטה – צריך להסתכל על הדיאטה כאורח חיים. אורח חיים בריא זה לא 'עינוי', זה דבר שאפשר להתרגל אליו ולהרגיש בו טבעי. אם תסתכלו על דיאטה כעל איסור שמונע מכם הנאות, זה באמת ירגיש כמו עינוי.

טיפים להתמדה ומניעת פיתויים

  • אל תכניסו לבית דברים משמינים – כל מיני נשנושים ודברים שעדיף שלא יהיו בבית לא צריכים לביות שם. אם לא תקנו ולא יהיו בבית, לא תוכלו להתפתות וליפול.
  • אל תחליטו במסעדה מה אתם אוכלים – אם אתם מתכננים ללכת למסעדה, אל תחליטו מה לאכול רק לאחר שראיתם את התפריט. הודיעו לעצמכם ולחברים שאיתם הולכים לבלות בדיוק מה אתם הולכים להזמין. כשיגיע הזמן תגידו למלצר מה אתם רוצים ולא תצטרכו בכלל לפזול לכיוון דברים משמינים או לא רצויים אחרים.
  • אכלו בשעות קבועות – מי שנוטה לנשנש מדי פעם ימצא את עצמו אוכל 24\7. ברגע שאתם אוכלים בשעות קבועות אתם מרגילים את הגוף שלכם להיות רעב בשעות מסוימות. העסיקו את עצמכם בעבודה או בתחביבים בזמן שבו אתם לא אמורים לאכול וכך תימנעו מקלוריות מיותרות.
  • אכלו דברים שאתם אוהבים – אם החלטתם לשנות את כל התפריט שלכם רק בשביל הדיאטה אתם כנראה לא עושים דיאטה נכונה. אכלו מאכלים שאתם אוהבים, אבל פשוט לא בכמויות גדולות. בנוסף לכך, יש הרבה 'גרסאות' של מאכלים טעימים שפשוט יותר בריאות ועדיפות. ברגע שתאהבו את המאכלים הבריאים, יהיה אפילו כיף לאכול אותם.

טיפים נוספים

  • אל תעשו דיאטה לבד – הרבה דברים קשים כשעושים אותם לבד. כשעושים דיאטה עם מישהו נוסף, במיוחד עם מישהו איתו מבלים הרבה זמן, הדיאטה הופכת לקלה יותר ואפשר לקבל החלטות ביחד שיעזרו לכם בדיאטה.
  • הרשו לעצמכם לחרוג מדי פעם – זה מחזיר אותנו לנקודה שדיאטה לא צריכה להיות עינוי. אם יום אחד החלטתם להתפרע בארוחה משפחתית או שכשלתם בהזמנת פיצה וחיסלתם את כולה, לא קרה כלום. ממשיכים למחרת כאילו לא היה. הדבר האחרון שאתם צריכים לעשות זה להיכנע ולשבור את הדיאטה לגמרי.

מאמר ראשון שאתם קוראים אצלנו באתר? אתם חייבים לקרוא את המדריך שלנו לדיאטה.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!