5 טיפים לשמירה על בריאות השיניים

מאת בריאות פלוס  ·  9 באוקטובר 2017

אחד הדברים החשובים באחזקת גופנו ובריאותנו הוא בריאות השיניים. ללא שיניים בריאות אנחנו מתקשים בתפקוד, בתזונה לא טובה, כאבים, חוסר ריכוז ועוד תופעות לוואי שעלולות לצוץ בעקבות הזנחה ואי שמירה על בריאות השיניים. השמירה על בריאות השיניים הינו תהליך אשר מורכב ממספר הרגלים ושיטות שאנו מבצעים באופן יום יומי תוך כדי שימוש באביזרים ותכשירים דנטליים שונים.

בערי המרכז בפרט רבים הסובלים מבעיות שיניים לא בריאות. לא חסרות סיבות לשמור על שיניים בריאות. על מנת לבצע שמירה על בריאות השיניים מומלץ לבצע מספר פעולות בכל יום, שיבטיחו לכם שיניים בריאות יותר ולאורך זמן.

מקרה לדוגמא: אישה כבת 40 הגיעה אל מרפאת השיניים המובילה בעיר ראשון לציון, בטענה כי מעולם לא ביקרה אצל רופא שיניים. רק כאשר אובחנה נראה היה כי מצב השיניים היה בכי רע וההזנחה על חלל הפה והשיניים גרמו להוצאות כספיות גדולות בהרבה באם הייתה מגיע לביקורת שגרתית אחת לשנה!

טיפים מקצועיים לשמירה על בריאות השיניים

  1. צחצוח נכון של שיניים ולשון – הקפידו על צחצוח שיניים יסודי וארוך במשך שלוש דקות ולפחות פעמיים ביום. הצחצוח צריך להיעשות בתנועות סיבוביות ולא תנועות אופקיות העלולות לגרום לפגיעה במינרל המרכיב את אמייל השן. כמו כן, מרבית החיידקים הגורמים לריח רע מהפה נמצאים על הלשון! חיידקים אלו מעכלים את שיירי המזון ומפרישים תרכובות גופרית הגורמות לריח רע. ניתן לצחצח את הלשון על ידי מברשת השיניים הרגילה או להיעזר במנקי לשון ייעודיים.

    שימוש במשחת שיניים ומי פה בעלי חומר פלואוריד, מסייעים בעת הצחצוח על שמירה של שכבת ההגנה של השיניים ובמניעת עששת.

  1. לעיסת מסטיק ללא סוכר בסוף כל ארוחה מאזנת את רמת החומציות בחלל הפה ומונעת פגיעה בשיניים.
  2. ניקוי חריצי השיניים בעיקר לאחר אכילת מזון בעל סיבים כמו פירות ירקות ובשר. סיבים דקיקים אלו שנתקעים בין השיניים לזמן ממושך גורמים לירידה ברמת החומציות ופוגעים קשות בשיניים.
  3. במקרה של שתיית מיצים ממותקים יש להימנע ממגע המיץ בשיניים ומומלץ להשתמש בקשית כדי למנוע מגע ישיר בין הסוכרים במשקה לשיניים. ידוע שסוכרים "אוכלים" את השן ופוגעים ישירות בציפוי השן. כמו כן באכיל דברי מתיקה יש להימנע מלאכול באופן ממושך. שהרי הימצאות רמת הסוכרים בחלל הפה במשך הרבה זמן מפחיתה את החומציות ופוגעת בשן.
  4. טיפ זה – מעבר להתנהגות הנדרשת מכל אדם לשמירה על שיניים בריאות, יש להיבדק במרפאות שיניים. ביקורת שיניים אחת לחצי שנה במרפאות שיניים על ידי רופא שיניים מקצועי, תסייע באיתור מוקדם של בעיות טרם החמרתן ובמניעה של בעיות עתידיות.

לסיכום,

באותה ההזדמנות שאתם מבקרים במרפאות השיניים מומלץ לבצע ניקוי אבנית והסרת פלאק על ידי שיננית. ניקוי שיניים שגרתי אחת לחצי שנה במרפאות שיניים, שומר על בריאות השיניים והחניכיים ומונע הצטברות אבנית – שהיא הגורם היסודי למחלות חניכיים.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!