יישור שיניים – טיפים ועצות לבחירה נכונה

מאת בריאות פלוס  ·  25 בדצמבר 2017

שיניים בולטות עלולות לגרום לירידה בביטחון העצמי ולפגוע באופן משמעותי בחיי החברה שלכם. אבל בעזרת ההתקדמות הטכנולוגית של השנים האחרונות – זה לא חייב להיות כך. הנה כמה טיפים נהדרים ועצות חשובות שיחזירו לכם את החיוך המושלם ויעזרו לכם לבחור את הדרך הטובה ביותר לטיפול האורתודנטי שלכם.

הדרך המהירה ביותר להגיע לשיניים ישרות

שיטת ה Inman Aligner נחשבת לדרך המהירה ביותר בכדי ליצור יישור שיניים מהיר. שיטה זו היא לא השיטה הנוחה ביותר בעולם ולכן מתאימה לכאלו אשר יכולים לסבול מעט, אך רוצים לסיים עם התהליך בהקדם האפשרי. היא נהדרת למי שרוצה ליישר את שיניו עבור אירועים מיוחדים ומתבססת על שורה של קפיצים אשר ממוקמים מסביב לכל שן. משך התהליך נע בין 6-18 חודשים.

הבחירה הטובה ביותר לקהל המבוגר

גשר שקוף הוא ללא ספק אחת האפשרויות הפופולריות ביותר בתחום. למרות שהשיטה לא מספקת יישור שיניים מהיר כדוגמת גשרי המתכת הקלאסיים, היא מעניקה לכם יתרונות רבים אחרים. היא מאפשרת ליישר את השיניים שלכם (כמעט) בלי שאף אחד ירגיש ונותנת לכם לראות תוצאות בזמן אמת. משך התהליך נע בין 9-18 חודשים והוא מתאים לכל הגילאים.

הגשרים הקלסיים – התמורה הטובה ביותר לכסף שלכם

גשרי המתכת הקלאסיים אולי לא נראים הכי טוב, אך הם עדיין מהווים אופציה של ממש ליישור שיניים מהיר בתקציב נמוך. הם מתבססים על יצירה של לחץ קבוע על השיניים הסוררות, כך שהגשר דוחף את השיניים פנימה. מלבד העובדה שהם עולים פחות מרוב האפשרויות האחרות, הם דורשים פחות ביקורים אצל רופא השיניים ולכן מתאימים להורים עם ילדים קטנים.

פתרון הביניים בין השקוף לקלאסי – גשר לינגואלי

גשר זה מתאים למי שרוצים ליהנות מהיתרונות של הגשר השקוף אך אינם מעוניינים להיכנס להוצאות מיותרות.  שיטה זו אשר נקראת בעגה המקצועית Lingual braces, מאפשרת לרופאי השיניים לספק לחץ מתון על הצד הפנימי של השן. באופן זה ניתן להפחית מהנראות של הגשר, בלי להתפשר על התוצאות הסופיות. משך התהליך של היישור נע בין  6-24 חודשים ומחייב מספר ביקורים אצל הרופא.

ועצה קטנה לסיום

למרות שלעיתים הגשרים השונים עלולים לגרום לתחושה של אי נוחות והפיתוי להסיר אותם למספר שעות הוא גדול, חייבים להתאפק. כדאי לזכור שמשום שמדובר בתהליך, חייב לשמור על מסגרת תומכת מסביב לשן 24/7. אם אתם ממש חייבים לשחרר מדי פעם את השיניים, כדאי לעשות זאת בסמוך לזמן הצחצוח או לשעת הארוחה.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!