טיפים לתזונה נכונה בזמן ההריון

מאת בריאות פלוס  ·  30 בינואר 2017

כשאישה בהריון חושבת על התזונה שלה בזמן ההריון יכולים להיות 2 מצבים – או שהיא תגיד לעצמה שהיא הולכת להשמין במילא ולכן לא משנה מה היא תאכל, מותר לאכול הרבה. או שהיא תגיד לעצמה שאם היא הולכת להשמין, עדיף להמעיט באכילה כדי שלא להיות יותר שמנה ממה שצריך. סלחו על הבוטות.

האמת היא שתזונה נכונה חשובה יותר מתמיד בזמן ההריון. צריך לאכול את המאכלים הנכונים כדי להיות מספיק חזקה, כדי שהעובר יקבל את כל מה שהוא צריך וכדי שתקופת ההריון תהיה תקופה בריאה עם כמה שפחות סבל מתופעות הלוואי של ההריון.

אכלי בריא ונכון

על כך אין ספק. תקופת ההריון לא משנה את העולם, מאכלים לא בריאים יישארו לא בריאים ומאכלים בריאים נשארים כאלו. כמו עבור כל אדם, חשוב לאכול בריא ונכון ולאכול מאוזן כדי שהגוף יקבל את כל מה שהוא צריך. כמובן, אם כבר מציינים את המובן מאליו, נציין שצריך לשתות הרבה הרבה מים  ולהקפיד על ארוחות מסודרות.

עוד נקודות שנוגעות ברעיון של לאכול מאוזן:

  • לא לאכול חטיפים כשאפשר לאכול משהו בריא במקום
  • לא לאכול יותר מדי מלוח שגורם לצמא

בלי אלכוהול, גם קפאין לא טוב

שומעים הרבה על כך שאסור לשתות אלכוהול בזמן הריון וזה לא רק שמועה, מחקרים הוכיחו שזה פוגע בעובר. גם קפאין עלול לגרום לנזק ולכן ממליצים מומחים רבים להמעיט כמה שאפשר. שתי משקאות בריאים כמו מים ומיצים טבעיים שעברו פיסטור.

הימנעי מדגים

כשמדברים על דגים זה מתחלק ל-2, דגים מבושלים – רצוי להימנע מכאלו המכילים הרבה כספית. כשמדברים על דגים לא מבושלים כמו סושי או דגים נאים אחרים – להימנע לגמרי. הבישול של הדגים שורף את החיידקים ואם אוכלים דגים לא מבושלים יש בכך סיכון רב לך ולעובר.

תגיות:
אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!