החשיבות של הפעילות הגופנית לבני הגיל השלישי

מבוגרת אחרי ספורט
מאת בריאות פלוס  ·  19 ביולי 2017

פעילות גופית חשובה בכל גיל – פעילות גופנית חשובה מאוד בכל גיל ולא רק להרגשה הטובה אלא כדי לשמור על המכונה המופלאה גוף האדם מוכנה להתמודדות עם בעיות. כמו מנוע איכותי גם הלב שלנו צריך תחזוקה וכשמגיעים גילאים מתקדמים ביותר אנחנו חייבים לשמור על פעילות גופית מתאימה למצבנו הבריאותי ולשמור על תזוזה. חוסר תזוזה וחוסר בפעילות גופנית יכולים לגרום צרות בהמשך ובעיקר בגיל השלישי הבעיות הללו יכולות ליצור הבדל בין מבוגר שנמצא סטטי על הספה ולא מסוגל לטפל בעצמו לבין מבוגר שמבצע הליכות, שוחה, עושה קניות לבד ואת כל שאר פעולות הבית. בית אבות יכול להעניק למבוגרים הרבה יותר מסתם מסגרת, הוא יכול להעניק מקום עם שגרה איכותית של חיים בריאים שכוללים פעילויות והפעלות שיהיו חיוניות מאוד לכל אחד.

החשיבות של הפעילות הגופנית לבני הגיל השלישי

  • אמנם לא הרבה אנשים נוטים לייחס לפעילות גופנית חלק משמעותי משגרת חיים תקינה אך בבית אבות שמים על כך דגש חשוב ורואים בכל מסגרת בריאותית שכל מבוגר וקשיש צריכים ליישם. הפעילות הגופנית צריכה להיעשות באופן יום יומי כדי לשמור על פעילות הגוף. מחלות רבות יכולות לצוץ מחוסר פעילות גופית וחלק מהמחלות יכולות להיות מוחמרות יותר כמו למשל סוכרת או אירועים לבביים. כדי למנוע מצב של שחיקה הגוף ולהמשיך את ייצור העצם, להמשיך את גמישות המפרקים ולמנוע כאבים בסחוסים ובשרירים, כל אחד צריך להיות פעיל במידה מסוימת לפי מה שהוא יכול.
  • הפעילות הגופנית חייבת להיות מגוונת. פעילות גופית קבועה ומונוטונית יכולה לשעמם כל אחד, גם חובבי הספורט וההתעמלות המושבעים ביותר. בית אבות שם דגש על פעילויות מגוונות שכוללות שחייה, ריקודים, פעילויות בקבוצות ועוד.

פעילות גופנית בסרגל מאמצים נכון

פעילות גופנית היא אמנם דבר נהדר ומשמעותי אך חשוב לבצע אותה בצורה נכונה. מאמץ יתר עלול לגרום לבעיות שאנחנו מנסים להימנע מהן בביצוע הפעילות ולכן כדי לא להביא לתוצאה הפוכה ולסיכון של אותם מבוגרים בבית האבות יש צורך לבצע פעילות מבוקרת ומתאימה לכל אחד. לא כל אחד נמצא באותו כושר ויש אנשים עם בעיות בריאותיות ולכן טיפול רפואי נכון שתמיד יהיה זמין ובניית תכנית ספורטיבית נכונה תמיד יינתנו בצורה הכי מקצועית שיש.

אולי יעניין אותך...
אהבתם? שתפו

הפופולריים ביותר


רוצים לפרסם מאמר באתר? פנו אלינו!